Brand Week 2017’de pazarlamanın efsaneleri

Etkinliğin ikinci günü Legends of Marketing'te kaçırmamanız gereken oturum ve konuşmacıları sizler için derledik.

07.11.2017 - 08:50 | MediaCat

Brand Week Istanbul kesinleşen programıyla karşınızda

Brand Week Istanbul 2017, dün Kanyon’da gerçekleşen marka ikonları yürüyüşüyle başladı. Bu yıl “Legends” temasıyla efsaneleri ağırlayan etkinlik, genişleyen çapı ve artan konuşmacı sayısıyla bu yıl önceki yıllara kıyasla çok daha zengin bir seyirlik vadediyor izleyicilerine.

Dünyanın dört bir yanından 200’ü aşkın konuşmacıyı ağırlayacak Brand Week Istanbul‘da yolunu kaybetmek istemeyenler için etkinlik boyunca her sabah, ilgili günün programından kaçırmamanız gereken oturum ve konuşmacıları sizlerle MediaCat Online’dan paylaşacağız.

Brand Week Istanbul mobil uygulaması

Dört güne yayılan süreçte, dört farklı salonda ağırlamaya hazırlanan Brand Week Istanbul’un yoğun akışında kaybolmak istemeyenler Brand Week Istanbul’un mobil uygulamasını indirerek konuşmacı profillerine göz atabilir, hangi gün hangi sahnede yer aldıklarını görebilir ve zamanlarını iyi kullanabilmek için kendi programlarını oluşturabilirler. Hatta, oluşturdukları programı arkadaşlarıyla paylaşarak onlara rehberlik edebilir ve birlikte hareket etmeyi kolaylaştırabilirler.

Uygulamaya aşağıdaki butonlar aracılığı ile hem Apple App Store’da hem de Google Play’de ulaşabilirsiniz.

Brand Week Istanbul uygulamasını App Store'dan indir

Brand Week Istanbul uygulamasını Google Play'den indir

Brand Week Istanbul 2017’nin ikinci günü Legends of Marketing’de kaçırmamanız gereken oturum ve konuşmacılar için buyurun…

Tiyatro

Dijital Koku

10:10 – 10:35
Dr. David Edwards / Harvard Üniversitesi; Wyss Enstitüsü, Öğretim Üyesi

Kokuyu dijital ağlara başarıyla entegre eden ve koku sinyallerinin müzik, film ve dijital iletişim ile birleştirilmesini mümkün kılan platform oNotes yakın zamanda pazarlamacılara, güçlü duygusal hikâyeler anlatma imkanı sunacak. Dr. David A. Edwards ile dijital koku dünyasına doğru yolculuğa çıkmaya hazır olun.

Müşteriden Hayran Yaratmak

11:00 – 11:50
Bruce Dickinson / Iron Maiden, Vokalist; Pilot ve İş Adamı

Dijitalleşmenin müzik endüstrisine indirdiği darbe, birçok aktörü fanlarıyla bir araya gelmek için yenilikçi yollar bulmaya itti. Bruce Dickinson’ın vokalistliğini yaptığı Iron Maiden’ın ise bu gidişatta fanlarıyla kurduğu sadakat ilişkisinde markalara ilham veren bir başarı hikâyesi yatıyor.

Dijital Yıkıma Karşı Marka Amacı: Moleskine’in Hikayesi

11:50 – 12:20
Arrigo Berni / Moleskine, Yönetim Kurulu Başkanı

Teknoloji kağıdın geleceğine şüphe düşürüyor. Ancak defterleriyle tanınan Moleskine, 20 yıl önce kurulduğu günden bu yana kalitesinden aldığı güçle varlığını sürdürüyor. Moleskine’in dijitalin yıkıcı etkilerine karşı başarılı olmasını sağlayan marka amacından bahsedecek Arrigo Berni’nin ders niteliğindeki konuşmasını kaçırmayın.

Dijital Benlikler

12:40 – 13:10
Prof. Dr. Russell Belk / York Üniversitesi; Schulich School of Business, İşletme Bölüm Başk.

Tüketicilerin kendi kimlikleriyle bağdaştırdıkları çeşitli markaları, ürünleri ve hizmetleri ifade eden “extended self” kavramından bahsecedecek Prof. Dr. Russel Belk, akıllı telefonların benliğimizin bir uzantısı haline gelme sürecini sorgulayarak bu durumun nasıl hafifletileceğine dair tüyolar verecek.

Büyük Veri Çağında Marka İnşa Etmek

14:45 – 15:15
Prof. Dr. John Deighton / Harvard Business School, Öğretim Üyesi

Büyük verinin kullanımıyla reklamdan müşteri ilişkileri ve pazar araştırmalarına kadar tüm pazarlama pratikleri kökten değişiyor. Gelecek 10 yılda bir pazarlamacının edinmesi gereken becerileri ve marka inşa etmede nasıl başarılı olunabileceğini Prof. Dr. John Deighton’dan dinleyeceğiz.

Rekabetin Önemi

16:00 – 16:25
Moderatör: Serdar Kuzuloğlu / Gazeteci
İzzet Karaca / Unilever Türkiye Eski CEO’su
Saffet Karpat / P&G Türkiye Eski CEO’su

Teknoloji, şirketleri günümüzde daha rekabetçi olmaya zorluyor. Peki rekabet, kurumlar için ne ifade ediyor? Kalite ve verimliliğin artmasının koşulu olan rekabette üstünlük sağlanması adına şirketler hangi ürün ve hizmetlere yöneliyor? Rekabetin önemini dünyanın en büyük iki reklamveren şirketi ve iki ezeli rakip P&G ve Unilever’in eski Türkiye CEO’larından dinleyeceğiz.

Fark Yaratan Kadınlar Paneli

16:25 – 16:55
Aslı Şafak / Bloomberg HT Programcısı, Gazeteci-Yazar
Defne Koz / Koz Susani Design Kurucu Ortak, Tasarımcı
Didem Dinçer Başer / Garanti Bankası Dijital Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Ebru Özgüç / Vodafone Marka ve Pazarlama Stratejisi Direktörü
Nazan Somer Özelgin / Yapı Kredi Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Oya Canbaş / Bayer Tüketici Sağlığı İngiltere ve İrlanda Ülke Müdürü

MediaCat ve Ad Age işbirliğinde iş dünyasında yarattıkları farkla öne çıkan kadınları onurlandırmak üzere bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Women to Watch seremonisinde Türkiye’nin fark yaratan sekiz kadın lideri ödüllerine kavuşacak.

Stüdyo

Veriden ve İnsandan Sürekli Öğrenen ve İnsanla Anlaşabilen AI

10:00 – 11:30
Prof. Dr. Zehra Çataltepe / Tazi.ai, Kurucu Ortak
Dr. Tanju Çataltepe / Tazi.ai, Kurucu Ortak
Dr. Soner Canko / BKM, CEO

Yapay zeka hayatımızı nasıl değiştirecek? Sürekli olarak öğrenen algoritmalar, verideki değişimleri takip edebiliyor fakat işledikleri veriler anlaşılmadıkları ya da sürekli ve öngörülemez şekilde değiştikleri zaman güven teşkil etmiyorlar. Yapay öğrenmenin nasıl çalıştığını alanında uzman isimler anlatıyor.

Çalışmanın Geleceği

12:30 – 13:10
Jonathan Ferrar / OCHRE ROCK LTD, Kurucu ve CEO

İK’nın istatistiksel olarak geçerliliği test edilmiş ve doğrulanmış sonuçlarla operasyonlarını yürütmesi stratejik değerlerini ortay akoyabilmesi adına artık bir zorunluluğa dönüştü. Jonathan Ferrar, başarılı organizasyonların İK analitiğini kullanarak iş performanslarını artırmalarının yollarını paylaşacak.