Brand Week 2017’de yaratıcılığın efsaneleri

Etkinliğin üçüncü günü Legends of Creativity'de kaçırmamanız gereken oturum ve konuşmacıları sizler için derledik.

08.11.2017 - 08:50 | MediaCat

Brand Week Istanbul kesinleşen programıyla karşınızda

Brand Week Istanbul 2017, Pazartesi günü Kanyon’da gerçekleşen marka ikonları yürüyüşüyle başladı. Bu yıl “Legends” temasıyla efsaneleri ağırlayan etkinlik, genişleyen çapı ve artan konuşmacı sayısıyla bu yıl önceki yıllara kıyasla çok daha zengin bir seyirlik vadediyor izleyicilerine.

Dünyanın dört bir yanından 200’ü aşkın konuşmacıyı ağırlayacak Brand Week Istanbul‘da yolunu kaybetmek istemeyenler için etkinlik boyunca her sabah, ilgili günün programından kaçırmamanız gereken oturum ve konuşmacıları sizlerle MediaCat Online’dan paylaşacağız.

Brand Week Istanbul mobil uygulaması

Dört güne yayılan süreçte, dört farklı salonda ağırlamaya hazırlanan Brand Week Istanbul’un yoğun akışında kaybolmak istemeyenler Brand Week Istanbul’un mobil uygulamasını indirerek konuşmacı profillerine göz atabilir, hangi gün hangi sahnede yer aldıklarını görebilir ve zamanlarını iyi kullanabilmek için kendi programlarını oluşturabilirler. Hatta, oluşturdukları programı arkadaşlarıyla paylaşarak onlara rehberlik edebilir ve birlikte hareket etmeyi kolaylaştırabilirler.

Uygulamaya aşağıdaki butonlar aracılığı ile hem Apple App Store’da hem de Google Play’de ulaşabilirsiniz.

Brand Week Istanbul uygulamasını App Store'dan indir

Brand Week Istanbul uygulamasını Google Play'den indir

Brand Week Istanbul 2017’nin üçüncü günü Legends of Creativity’de kaçırmamanız gereken oturum ve konuşmacılar için buyurun…

Tiyatro

Trendler ve Dönüşüm: 25 Dakikada Devri Alem

09:30 – 09:55
Tom Goodwin / Zenith USA, İnovasyondan Sorumlu Başkan Yard.

Yeni teknolojileri, davranışları ve platformları kavrayarak müşterileri için çözümler üreten Zenith Media İnovasyon Departmanı Başkan Yardımcısı Tom Goodwin sizi bir yolculuğa çıkarıyor. Goodwin, değişen dünya trendlerinin ve teknolojinin gücünün şirketlere ve müşterilere olan etkilerini konuşmasında detaylı bir şekilde ele alıyor.

Sadeliğin Gücü

11:00 – 11:40
Ken Segall / Apple’ın Efsanevi Kreatif Direktörü, Yazar

Sadeliğin iflasın eşiğinde olanApple’ı nasıl dünyanın lider şirketi konumuna taşıdığını ve Steve Jobs’ın sadelik tutkusunu Apple’ın efsanevi kreatif direktöründe dinleme fırsatına erişebileceğiniz bir oturum. Ken Segall, sektör farketmeksizin her şirketin başarıya giden anahtarı sadeliği anlatacak.

Fikirden Ürüne

11:40 – 12:10
Moderatör: Yekta Kopan / Master of Ceremony
Nevzat Sayın / NSMH, Kurucu – İstanbul Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programı, Kurucu Üyesi
Defne Koz / Koz Susani Design, Kurucu Ortak ve Tasarımcı
Emre Senan / Tasarımcı

Tasarımın fikrin filizlenme aşamasından gerçeğe dönüştürülmesine kadar tüm adımlar Fikirden Ürüne oturumunda tartışılacak. Tasarımın büyük isimlerinin evrene bakış açılarının ve çevrelerini nasıl gördüklerinin konuşulacağı oturum Yekta Kopan moderatörlüğünde gerçekleştirilecek.

Gelecek Heyecan Verici. Hazır Mısın?

12:30 – 12:40
Engin Aksoy / Vodafone Türkiye, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı

Markasını yeniden konumlandıran Vodafone, yeni stratejisiyle dijital çağda tüketiciyle yan yana, aynı yolda yürümeyi hedefliyor. 36 pazarda birden marka stratejisini, logosunu ve sloganını değiştiren Vodafone, heyecan verici gelecekte tüketicinin elinden tutabilmek için nasıl bir yol izliyor?

2020 Vizyonu: Geleneksel Kaideler Yıkılıyor

14:25 – 15:00
Sarah Personette / Facebook, Kürsel Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yard.
Derya Matraş / Facebook Türkiye, Ülke Müdürü

Mobil çağ sektördeki tüm oyunları tamamen değiştiriyor. Geleneksel pazarlama yöntemleri tamamen oyun dışı kalıyor ve iletişim daha yaratıcı yollara girerek evrimleşiyor. Şimdiye kadar bildiğiniz her şeyi unutun ve yeni dünya kurallarını duymaya, bakış açınızı değiştirmeye hazır olun!

Art of Collaboration

17:00 – 17:20
Cem Yılmaz & Çelik

Cem Yılmaz, senaryosunu yazıp başrolünü oynadığı Arif V 216 filminde Arçelik’le yaptığı işbirliğinin tüm detaylarını bu oturumda katılımcılarla paylaşacak. Arçelik’in ünlü Çelik ve Çeliknaz karakterlernin de işbirliğindeki rolleri bu oturumda açıklanacak.

Drama

Yılın Kreatifi: Anselmo Ramos

12:10 – 12:50
Anselmo Ramos / DAVID, Kurucu Ortak ve Kreatif Başkan

Sektörün en prestijli birçok ödülünü elinde tutan, medya ve pazarlamanın lider isimlerinden biri Anselmo Ramos. Uluslararası yaratıcı ajans DAVID’in kreatif başkanı ve kurucu ortağı Ramos, yaratıcı endüstrinin iç yapısını, kendi bakış açısını ve yaratıcılık tohumlarının filizlenmesini katılımcılarıyla paylaşacak.

Zeka Sadeyi, Aptallık Karmaşığı Arar

13:30 – 14:10
Dave Trott / Reklamcı, Kreatif Direktör, Yazar

Yaratıcılığın günümüzde nasıl şekillendiğiyle birlikte, sektörün esas probleminin konuşulacağı bu oturumda Dave Trott’a göre bu oturumdan asıl keyif alacak ve onu kesinlikle dinlemesi gereken profil; farklı düşünen insanlar, kuralları sorgulamaktan korkmayanlar, yaratıcılıkla iç içe olanlar ve girişimciler.

Felis 2017’den Trendler

14:10 – 14:40
Moderatör: Pelin Özkan / MediaCat ve Digital Age Dergisi, Genel Yayın Yönetmeni
Arda Erdik / Tribal Worldwide Istanbul, Ajans Başkanı & Yaratıcı Yönetmen
Ayşe Bali / Rafineri, Kurucu Ortağı & Kreatif Direktör
İlkay Gürpınar / TBWA ISTANBUL, CCO
Viktor Kuzu / Deeper, Kurucu

Markalı içerik pazarlamasının günümüzdeki trendleri Pelin Özkan moderatörlüğündeki bu oturumda sektörün önemli isimleri tarafından tartışılacak. Stratejik olarak markaların yaklaşımlarının tüketicide nasıl etkiler yarattığından, markaların hedef kitlesine ulaşmak için nasıl içerikler tercih ettiklerine kadar tüm bu dinamikler bu oturumda konuşulacak.

Meydan Fuaye

KAFA Dergi Paneli

14:00 – 14:30
Candaş Tolga Işık / KAFA Dergisi İmtiyaz Sahibi
Levent Erden / İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Yazar, Televizyon Programcısı
Can Yılmaz / Oyuncu ve KAFA Dergi Yazarı
Celil Nalçakan / Oyuncu ve KAFA Dergi Yazarı
Zafer Algöz / Oyuncu ve Yazar

Edebiyatın geçmişten günümüze uzanan yolculuğuna ışık tutan KAFA Dergi’nin değerli ekip üyelerinin KAFA Dergi’nin adımlarını konuşacağı tadına doyum olmayacak bu panel, KAFA Dergi ve edebiyat severleri bekliyor.