MediaCat

Deneyim ekonomisinde kazandıran 5 ders

SapientNitro İnovasyon Direktörü’nden dijital tüyolar.

Deneyim ekonomisinde kazandıran 5 ders

Brand Week Istanbul‘un üçüncü günü Brand Academy Day, SapientNitro Toronto’nun inovasyon direktörü Howard Goldkrand‘in enerjik sunumuyla açıldı. Aynı zamanda günün moderatörlüğünü de üstlenen Goldkrand, sunumunda ağ toplumunda ajanslar ve şirketlerin dijital stratejilerine yön vermesi gereken bütünlüklü bakış açısının temel formüllerinden bahsetti.

Brand Week Istanbul 2014 - Howard Goldkrand

Her şeyin potansiyel olarak bağlantı durumunda olduğu ve akışkan kimliklerin ağlar üzerinden dağıldığı bu dönemde deneyimin bir ölçü birimi olarak öne çıktığını gösteren Goldkrand, ajans ve şirketlerin hem organizasyon hem de pazarlama uygulamaları bakımından teknolojinin ve teknolojinin sunduğu potansiyelin gerisinde kaldığını anlattı. Pazarlamanın hem insan davranışının bağlantılı doğasını göz önünde bulundurması hem de esnek bir şekilde gelişken bir sistem üzerinden çalışması gerektiğini belirten Goldkrand, dijital stratejinin temelinde olması gereken, deneyimle ilgili 5 temel ilkeyi sıraladı.

Brand Week Istanbul 2014 - Howard Goldkrand

  1. İnsanları “dinlemeyin”, ne yaptıklarını gözlemleyin.
  2. İnsanların “neye ihtiyaçları olduğunu” sormayın, onlardan geribildirim isteyin.
  3. İnternet siteleri gibi dijital varlıklara ürün olarak değil şirketler ve tüketiciler arasında ilişkinin denetlenip geliştirilebileceği kanallar olarak görmek gerekir.
  4. Hem dijital hem de analog varlık ve mekânların optimizasyonunda kullanıcıya hizmet ön planda tutulmalıdır.
  5. Veri kaynaklarını serbest bırakın, tasarım takip edecektir.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.