Brand Finance en değerli banka markasını seçti

Londra merkezli uluslararası marka değerleme şirketi Brand Finance’in, The Banker dergisinin Şubat sayısında yayımlanan, dünyanın en yüksek marka değerine sahip 500 bankası 2011 raporunda Türkiye’nin en değerli bankası seçildi.

03.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Londra merkezli uluslararası marka değerleme şirketi Brand Finance’in, The Banker dergisinin Şubat sayısında yayımlanan, dünyanın en yüksek marka değerine sahip 500 bankası 2011 raporunda Türkiye’nin en değerli bankası İş Bankası seçildi.

Konuyla ilgili İş Bankası’ndan yapılan açıklamada, 2007 yılından beri yayınlanan ve her yıl Şubat ayının ilk haftasında açıklanan raporun son sayısında İş Bankası’nın 2 milyar 280 milyon dolarlık marka değeriyle 75. sırada yer aldığı belirtildi. Açıklamada, 2010 raporunda 91. sırada yer alan ve bu yıl 16 basamak yükselerek 75. sıraya yükselen İş Bankası’nın son üç yıldır ilk 100’deki yerini ve bankacılık alanında Türkiye’nin en değerli markası konumunu koruduğu vurgulandı.

Marka değerini yanı sıra marka notlarının da açıklandığı raporda İş Bankası AA notuyla çok güçlü kategorisinde yerini aldı. Bankanın 1 milyar 662 milyon dolarlık marka değerini, 2 milyar 280 milyon dolara yükselterek konumunu güçlendirdiği hatırlatılan açıklamada, İş Bankası’nın, uluslararası finans dünyasının en güvenilir ve saygın kuruluşları arasında olduğunu bir kez daha tescil ettiği kaydedildi.

İş Bankası 2010 yılında Türkiye özelinde yapılan Brand Finance Türkiye 2010 raporunda da marka değeri en yüksek banka olarak seçilmişti. İzlenen metodoloji hakkında verilen bilgiye göre, Brand Finance tarafından yapılan değerlendirmede listedeki her banka için marka değeri, 2010 piyasa değeri ve marka kredi notu veriliyor. Marka değerinin bankanın kendi pazarındaki durumu ve 2010 finansal verilerinden 5 yıllık projeksiyona kadar birçok kritere göre belirlendiği değerlendirmede kredi notu ise markanın gücü, taşıdığı riskler ve potansiyeller üzerinden rakiplerine göre karşılaştırmalı olarak veriliyor.

Medyaloji

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.