BP Avrupa’ya yeni Türk yönetici

BP, Avrupa’daki LPG faaliyetlerinde rekabetçi ortamda performansını artırmak ve mevcut kaynaklarını...

27.12.2010 - 00:00 | MediaCat

BP, Avrupa’daki LPG faaliyetlerinde rekabetçi ortamda performansını artırmak ve mevcut kaynaklarını yüksek etki yaratacak şekilde konumlandırmak amacıyla organizasyon yapısında iki önemli değişiklik gerçekleştirdi. Şirket, Avrupa LPG organizasyon yapısında “Kuzey Avrupa ve Türkiye Performans Ünitesi” ve “Batı Avrupa ve Güney Afrika Performans Ünitesi”nin oluşturulduğunu duyurdu.

BP Gaz A.Ş. Genel Müdürü ve LPG Güney Afrika Ülke Müdürü olarak görev yapmakta olan Hakan Türker ise, yeni kurulan “BP Kuzey Avrupa ve Türkiye LPG Performans Ünitesi”nin başına getirilen Türk yönetici oldu.

Yeni görevine 01 Ocak 2011 tarihinde başlayacak olan Hakan Türker’in sorumluluk alanı BP’nin Almanya, Belçika, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Avusturya ve Türkiye’deki tüm LPG operasyonlarını kapsıyor. Türker, BP’nin LPG alanındaki büyüme planı doğrultusunda ünitelerinin performanslarını en üst düzeye çıkarmak ve en iyi uygulamaları gerçekleştirmekten sorumlu olacak.

PROFESYONEL İŞ YAŞAMINA 1986’DA BAŞLADI
Hakan Türker, BP Gaz Türkiye "Yönetim Kurulu Üyesi" ve "İkmal Toptan Satış Ticaret ve Nakliye Müdürü" görevlerini yürüttükten sonra 2004 yıllında BP Çin/Vietnam LPG İş Ünitesi İkmal ve Lojistik Müdürlüğü’ne atandı. 2006 yılında bu görevi tamamlayan Türker, halen Türkiye ve Güney Afrika’nın BP Gaz Ülke Müdürlüğü görevini yürütüyor.

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Hakan Türker, BP’ye katılmadan önce, Otosan firmasının finans bölümünde iki yıl çalıştı. 1988 yılında BP bünyesine dahil olan Türker, iç denetim, finans, yönetim raporlama, finansal kontrol gibi alanlarda çalıştı. 2000 yılından itibaren ise BP Gaz şirketinde önce İş Destek Müdürü, ardından İkmal Toptan Satış Ticaret ve Nakliye Müdürü olarak görev aldı. Türker, bu süre içerisinde BP LPG Yunanistan’ın Ticaret ve Kontrol sorumluluğunu da üstlendi.

Hakan Türker, şirket bünyesindeki görevlerinin yanısıra BP Gaz’ı LPG Derneği’nde ve PETDER’de temsil etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.