Boyner Holding’te son gelişme

Boyner Holding, Benetton Giyim A.Ş.’de bulunan yüzde 50 hissesini, İtalyan Benetton Group Spa’ya devretti.

20.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Boyner Holding, Benetton Giyim A.Ş.’de bulunan yüzde 50 hissesini, İtalyan Benetton Group Spa’ya devretti. Rekabet Kurulu’nun onayını takiben geçerli olacak karar uyarınca, Türkiye’deki Benetton mağazaları hizmetine aralıksız devam edecek.
 
Benetton Giyim A.Ş.’nin, Türki Cumhuriyetler ve KKTC genelinde 121 mağazası bulunuyor. Benetton Türkiye, üretim, perakende ve işletmecilik alanlarında 3 binden fazla kişiye istihdam sağlıyor.

Benetton’un Türkiye’deki gelişimi
 
Türkiye’deki üretim ve dağıtım hakkını, 1985 yılında Altınyıldız Grubu’na vererek piyasaya giren United Colors of Benetton, Türkiye’ye “ilk giren uluslararası hazır giyim markası” oldu. 1991’in Eylül ayında, İtalya Benetton ve adını Boyner Holding olarak değiştiren Altınyıldız Grubu, yüzde 50’lik paylarla, Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş. adında yeni bir şirket kurdu.
 
Benetton Group, imalat ve pazarlama açısından başarı kazanan ve kendi lisansıyla üretim yapan 2 şirketten biri olan Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş.’yi, 1992 yılında, Orta Asya Türk Cumhuriyetleri’ndeki mağazalar zincirini kurmakla görevlendirdi.
 
Benetton Group ve Boyner Holding, 2005 yılının Mayıs ayında, Benetton markalarının Türkiye ve bölgedeki ticari faaliyetlerinin yönetimi ve geliştirilmesi için ortaklık anlaşması imzaladı. Lisansörü Boyner Holding aracılığıyla 1985 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz faaliyet gösteren Benetton Group, bu anlaşmayla, United Colors of Benetton ve Sisley markalarının Türkiye’deki ticari faaliyetlerini üstlenen Boğaziçi Hazır Giyim A.Ş. şirketinin yüzde 50’sini satın aldı.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.