Bosch yönetim kurulu başkanı değişti

Bosch CEO’su Franz Fehrenbach, görevi Volkmar Denner’e devrediyor.

31.03.2012 - 00:00 | MediaCat

Bosch Grubu’nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine 1 Temmuz 2012 tarihinde başlayacak olan Dr. Volkmar Denner (55), 1986 yılında katıldığı Robert Bosch GmbH bünyesinde 2006’dan bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapıyor.

Bosch Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, Denner’e 30 Haziran 2012 tarihinde devredecek olan Franz Fehrenbach ise, 1999’dan bu yana Robert Bosch GmbH Yönetim Kurulu Üyesi, 2003 yılından bu yana ise Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta. Fehrenbach, 1 Temmuz 2012’den itibaren Robert Bosch GmbH Denetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek.

Fehrenbach’a yerini devredecek olan Scholl ise,Yönetim Kurulu üyeliğine ilk kez 1973’te atandı. 1975’te tam üye olan Scholl, 2003’ten bu yana Denetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmekteydi. Şirkette geçirdiği uzun yıllar boyunca yaptığı olağanüstü işlerle anılan Scholl’a “Bosch Grubu Onursal Başkanı” unvanı verilecek.

Bosch Grubu yönetiminde gerçekleşen diğer değişikliklerde ise Yine 1 Temmuz 2012 tarihinden geçerli olmak üzere Dr. Dirk Hoheisel (53), Bosch Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı. Elektrik mühendisi olan Hoheisel, 1990’da katıldığı Bosch’ta önemli mühendislik görevlerinde bulundu.Hoheisel halen Şasi Sistemleri Kontrol Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.