Borusan’da üç yeni atama

Borusan Grubu üst düzey yönetiminde görev değişiklikleri yapıldı.

17.08.2006 - 00:00 | MediaCat

Borusan Grubu üst düzey yönetiminde görev değişiklikleri yapıldı. Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, üst yönetimde yapılan yeni atamaların 2010 yılına yönelik iddialı büyüme ve karlılık hedeflerine yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirildiğini açıkladı.

Mehmet Betil Borçelik Genel Müdürlüğü görevinden ayrılarak Borusan Grubu İcra Kurulu’na atandı. Borçelik’in Genel Müdürlük görevini ise aynı şirketin Genel Müdür Yardımcısı Erkan Kafadar üstlendi. Holding’te yeni oluşturulan Grup Kurumsal Fonksiyonlar Başkanlığı’na da Borusan Holding Genel Müdür Yardımcısı Canan Ercan Çelik getirildi.

Borçelik Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Mehmet Betil, Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, CEO Agah Uğur ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Demircioğlu’ndan oluşan İcra Kurulu’na atandı. Mehmet Betil, İcra Kurulu’nda yassı çelik ve lojistik iş alanlarının ve tüm grupta müşterinin sesinin yönetimi sürecinin sorumluluğunu üstlendi.

Mehmet Betil’den boşalan Borçelik Genel Müdürlüğü’ne aynı şirkette ticari faaliyetlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Kafadar getirildi.

Kısa bir süre öncesine kadar CEO Agah Uğur’a bağlı olan holding kurumsal fonksiyonları, Grup Kurumsal Fonksiyonlar Başkanlığı altında toplandı ve bu göreve Holding Mali Kontrol ve Planlama Genel Müdür Yardımcısı Canan Ercan Çelik atandı. Yeni düzenlemeler çerçevesinde, Canan Ercan Çelik’e Borusan Holding’in finansman ve fon yönetimi, mali kontrol ve planlama, insan kaynakları, 6 Sigma yayılımı, kurumsal iletişim, bilgi sistemleri ve kurumsal sekreterya fonksiyonları bağlandı.
Borusan Grubu üst yönetiminde, bilgi birikimini kurum içinde yaygınlaştırarak katma değeri artırmak ve karar alma süreçlerine farklı bakış açılarının zenginliğini katmak amacıyla zaman zaman rotasyonlar gerçekleştiriliyor. Bu rotasyonlar Gruba dinamizm katıyor. Yapılan atamalarda grup çalışanlarının terfilerine öncelik veriliyor. Son değişikliklerde de bu gelenek bozulmadı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.