Borusan Telekom’un satışı ilk çeyrekte tamamlanacak

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Borusan Telekom’un satışına ilişkin teklifleri

08.01.2008 - 13:21 | MediaCat

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, Borusan Telekom’un satışına ilişkin teklifleri değerlendirdiklerini, ortaklık tekliflerine yönelik de görüşmelerin sürdüğünü ifade ederek, satış sürecinin bu yılın ilk çeyreğinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Agah Uğur, Otomax ile Manheim arasındaki ortaklık anlaşmasına yönelik düzenlenen toplantıda Borusan Telekom’un satış sürecine ilişkin sorularını yanıtladı. Uğur, Telekom pazarında liberalleşme başlamadan beklentiler doğrultusunda birçok şirketin bu alana yatırım yapmaya başladığını, kendilerinin de bu süreçte Borusan Telekom’u kurduklarını söyledi. Zor zamanlar geçirdikleri dönemlerin olduğuna dikkat çeken Agah Uğur, 2007 yılında iş hacminin geldiği nokta ve fiyatların oturmaya başlamasıyla birlikte şirketlerinin zararını durdurduğunu ve artık karlı bir şirket haline geldiğini kaydetti. Uğur, “Artık büyüyen ve kar eden bir iş haline geldi” diyerek, Telekom sektörünün sürekli yatırım yapılması gereken bir alan olduğuna da dikkat çekti.

Uğur, Borusan Telekom için birçok teklifin geldiğini, bazılarının ortaklık, bazılarının da tamamen satın almaya yönelik teklifler içerdiğini vurgulayarak, “Şu aşamada başka bir amaçla başlayıp, ortaklık sürecine giden bir görüşme var. Kısa sürede sonuç alacağız. Birkaç teklif ve birkaç ortaklık görüşmesi devam ediyor. Borusan Telekom’un satış sürecini ikinci çeyreğe kalmayan, birinci yarıda bitirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.