Borusan Telekom satıldı

EFG İstanbul’un danışmanlığıyla Borusan Telekom’un yüzde 100 oranındaki hissesinin değişimi için anlaşmaya varan

16.01.2008 - 14:34 | MediaCat

Borusan Holding’in Borusan Telekom’un satışı için Hindistan’ın önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden Dhanus Technologies ile anlaştığı bildirildi.

Dhanus Technologies ile Borusan Holding, EFG İstanbul’un danışmanlığıyla Borusan Telekom’un yüzde 100 oranındaki hissesinin değişimi için anlaşmaya vardı.


“Küresel sıçrama için en iyi seçenek Dhanus”

Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bu satın alma ile Borusan Telekom’un küresel pazarlarda iddiasının ortaya çıkacağını vurguladı. Önümüzdeki dönemde serbestleşme sürecinin hızlanması ile bilişim sektöründeki fırsatların artacağına işaret eden Uğur, “Bu fırsatları küresel ilişkiler ağına sahip Dhanus’un daha iyi bir şekilde değerlendirebileceğine inanıyorum. Grubumuzun yönetimi altında Borusan Telekom güçlü bir alt yapıya ve Türkiye gereksinimlerine çok iyi yanıt veren bir hizmet ve ürün yelpazesine kavuştu” dedi.

“Borusan Telekom için şimdi sıra küresel düzeyde etkin olabileceği bir sıçramayı gerçekleştirmektedir” diyen Uğur, yaptıkları görüşmelerde bu atılımı en iyi Dhanus Technologies’in sağlayabileceğini gördüklerini kaydetti. Uğur, “Umudumuz Borusan Telekom’un Türkiye’deki liderlik performansını Dhanus Technologies yönetiminde küresel ölçekte de yaratabilmesidir” diye konuştu.


“Avrupa pazarına türkiye’den adım attık”

Dhanus Technologies Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı S. Muthukrishnan ise, “Borusan Telekom bu satın almanın ardından büyüme için gerekli ölçek sağlama yolunda pazarın konsolidasyonunu sağlayacak” dedi. Dhanus Technologies’in dış pazarlarda güçlü bir büyüme içine girdiğini kaydeden Muthukrishan, Türkiye’nin Asya, Avrupa ve Afrika’nın geçiş noktasında stratejik konuma sahip bir ülke olduğunu, Avrupa pazarına adım atarken Türkiye ile başlamayı uygun gördüklerini belirtti.


“Yeni hedef Avrupa, Ortadoğu ve Rusya”

Borusan Telekom’un yeni hedeflerinin Avrupa, Ortadoğu ve Rusya olacağını vurgulayan Muthukrishan, yurt içinde 32, yurt dışında 2 olmak üzere toplam 34 POP noktası ile Türkiye’nin en geniş alternatif ağlarından birine sahip olan Borusan Telekom’un küresel işbirliği yaratacak bu satın alma ile daha da güçleneceğini dile getirdi.

Muthukrishan, “Borusan Telekom bu satın almanın ardından büyüme için gerekli ölçek getirme yolunda pazarın konsolidasyonunu sağlayacak. Perakende pazara yenilikçi ve dinamik adımlar atacağız. Bu doğrultuda ilk uygulamalarımızdan biri Almanya’da yaşayan Türklerin iletişim gereksinimini çözecek ürünler olacak” diye konuştu.


“Mevcut yönetim korunacak”

Borusan Telekom’un varolan yönetiminin korunacağını ifade eden Muthukrishan, Borusan Telekom çalışanlarının şirketin küresel iddialarını gerçekleştirmede önemli rol üstleneceklerini belirterek, “Müşteri beklentilerine ve hizmet kalitesine odaklanacağız. Perakende ürünleri, LLU, MAN gibi ürünlerde agresif pazarlama stratejilerimiz olacak” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.