Borusan Lojistik artık bir dijital lojistik platformu

Borusan Lojistik 2011 yılında eTA ile başlayan dönüşüm sonucunda yoluna dijital lojistik platformu unvanıyla devam ediyor.

19.09.2019 - 14:29 | Sultan Öncü Arslanoğlu

Borusan Lojistik, 2011 yılında Ar-Ge merkezini kurarak dijital platform tasarımını başlatmasının ardından bugün geldiğimiz noktada tamamen bir dijital lojistik platformu olarak yoluna devam etme kararı aldı. Bu büyük dönüşümün ayrıntılarını bugün düzenlenen toplantıda Borusan Lojistik Genel Müdürü Mehmet Kalay ve ekibinden dinledik.

Kalay’ın paylaştığı bilgilere göre Borusan Lojistik eTA, 2019 yılının ilk sekiz ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre beş kat büyüyerek, Avrupa’nın üçüncü büyük lojistik platformu haline geldi. Ağustos 2019 itibarıyla eTA platformunda 156 bin 51 kamyon kayıtlı ve eTA mobil uygulaması 36 bin 434 kamyoncunun telefonunda yüklü. Bu kamyoncuların 6 bin 218’i ağustos ayında ihalelere katılarak 38 bin 83 sefer gerçekleştirdi.

Müşteri, kamyoncu ve lojistik firmalarından oluşan tüm paydaşları bir dijital platformda buluşturmayı başardıklarını söyleyen Kalay, platformun sektörde yarattığı değere dair şunları söyledi: “Bu sisteme dahil olurken tüm belgelerini Borusan Lojistik ile paylaşan şoförler yük sahiplerinin beklentisini eksiksiz karşılayan bir tedarikçi havuzu oluşturuyor. Araçların başlangıç ve uğrak noktalarına varışlarını takip imkânı sağlayan eTA üzerinden, yük ve sevkiyatların tümü teslim noktasına Borusan Lojistik güvencesiyle ulaştırılıyor. Microsoft.net ve Microsoft Azure altyapısıyla kurulan platform hem günlük operasyonları hem de uygulama güncellemelerini çok kolay bir şekilde yönetmeyi sağlayan bulut ortamında hizmet veriyor. Öte yandan; Borusan Lojistik’in kamyon ve TIR şoförleri için kurguladığı yeni ödeme sistemi eTA Kart da hayata geçti. eTA Kart ile eTA Platformu’nda gerçekleştirilen seferlerin bedelleri anında kamyon ve TIR şoförlerine aktarılıyor. eTA Kart güvenli ve zamanında ödeme yapma imkânı sunarken, aynı zamanda kamyon ve TIR şoförlerinin; akaryakıt, lastik ve feribot bileti gibi önemli ürün ve hizmetlerin avantajlı alışverişini sağlayacak bir dijital pazaryeri haline geldi.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.