Bonus Card Romanya’da…

Dünyanın ilk “ülkelerarası ödül programı” Bonus Card’dan...Bonus Card Romanya’da...

19.12.2007 - 11:52 | MediaCat

Dünyanın ilk
“ülkelerarası ödül programı” Bonus Card’dan…

Bonus Card Romanya’da…

Türkiye’nin ilk çipli ve çok markalı ödül programı olarak 2000 yılında ödeme sistemleri dünyasını yeniden şekillendiren Bonus Card’ın başarısı, Türkiye’nin sınırlarını aştı. Bonus Card, Romanya’da kullanıma sunuluyor. Garanti Bankası, Romanya’da kazanılan bonusların Türkiye’de, Türkiye’de kazanılan bonusların Romanya’da harcanabilmesiyle, dünyada ilk defa ülkelerarası bir ödül programını hayata geçiriyor.

Romanya’nın EMV standartlarına uyan ilk çipli ve çok markalı kredi kartı olan Bonus Card, 17 Aralık Pazartesi gününden itibaren Romanya’da, alışveriş kartının özelliklerini kredi kartıyla birleştirerek kullanıcılara puan yerine “bonus” kazanma, program ortağı mağazalarda bonuslarıyla bedava alışveriş yapabilme ve taksit gibi somut faydalar sunacak. Ayrıca Romanya’nın en yüksek alışveriş hacmine sahip 1.100 noktasında ekstra bonus kazandırmaya başlayacak. Garanti Bank International tarafından çıkartılan Bonus Card başvuruları, işyerlerinden ve yıl sonuna kadar sayısı 40’a ulaşacak Garanti şubelerinden yapılabilecek.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin,
“Romanya pazarı şu an Türkiye’de Bonus Card’ın çıkmasından önceki döneme benzeyen bir yapıya sahip ve nakit kullanma alışkanlığı çok yüksek. Özellikle Avrupa Birliği sonrasında gerek perakende gerekse kişi başına düşen gelirin artmasıyla, ödeme sistemleri açısından büyük bir potansiyel taşıyor. Biz, standart kredi kartı hizmetlerinin olduğu Romanya’ya Bonus farkını sunuyoruz. Çip teknolojisiyle iki ülke arasında geçerli olan ilk ödül sistemini hayata geçirmekten ise büyük bir gurur duyuyoruz. Bilgi birikimimiz ve teknolojik altyapımızla Bonus Card’ın Türkiye’de olduğu gibi Romanya’da da kısa sürede en sevilen markalar arasına gireceğine inanıyoruz. Hedefimiz, şu anda sadece 1,5 milyon kredi kartı bulunan Romanya’da 5 yıl içinde 600.000 Bonus Card kullanıcısına ulaşmak” dedi.

Bonus Card Romanya’da da Bonus Yeşili ve “+” işaretiyle tanıtılıyor. Reklam kampanyasında ise ülkemizde olduğu gibi tüketicilerle sıcak bağ kurabilmek için Romenlerin en ünlü komedyen ve müzisyeni Gyuri Pascu rol alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.