Bodrum’da dijital dönem başlıyor

'Let's Bodrum!' projesiyle ziyaretçiler pek çok avantaja sahip olacak.

06.05.2013 - 15:45 | Selin Babacan

Bodrum'da dijital dönem başlıyor

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Mobilera tarafından yaratılan, Bodrum‘da turizmi 12 aya yayarak, kenti dünyanın ilk beş tematik turizm bölgesinden biri haline getirmeyi amaçlayan ‘Let’s Bodrum!’ projesiyle yerli ve yabancı ziyaretçiler pek çok avantaja sahip olacak. Proje kapsamında, yerli ve yabancı turistlerle üye işyeri sahiplerinin, Bodrum’la ilgili aradıkları her bilgiyi proje çatısı altında geliştirilen web, mobil ve sosyal medya platformlarında bulması hedefleniyor.

BODTO Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum’da turizmin gelişmesi, kalitenin, turist sayısının ve niteliğinin artmasına yönelik farklı çalışmaları hayata geçirme arayışında olduklarını söylüyor. Bu hedefle yeni dünyanın teknolojik tüm imkânlarını Bodrum’un mevcut değerine katma kararı aldıklarını ve bu projenin doğduğunu ifade ediyor.

Dünya trendlerine bakıldığı zaman dünyanın dijitalleştiğini, şehirleştiğini ve gençleştiğini söyleyen Mobilera Holding BV Yönetim Kurulu Başkanı Ferda Kertmelioğlu, bütün bu dinamikleri Bodrum’un kimliğiyle yansıtmanın gerektiğini ve temel vizyonun bu olduğunu dile getiriyor.

Bodrum'da dijital dönem başlıyor

Let’s Bodrum! projesinin ana sponsorluğunu İş Bankası, platin sponsorluğunu Turkcell ve turizm alanında gold sponsorluğunu ETS Turizm üstleniyor. Bodrum ziyaretçilerine, cafe, mağaza ve eğlence yerlerindeki harcamalarında indirimlerin yanı sıra kültür sanat etkinliklerinden öncelikli ve avantajlı olarak yararlanma fırsatı sunan Let’s Bodrum!, yabancı ziyaretçilere yönelik ön ödemeli SIM Kart uygulamasıyla da tatil süresince kendi telefon cihazlarını sorunsuz kullanmalarına olanak tanıyor.

Projede, kart sahibinin yanı sıra üye işyerlerine de Let’s Bodrum!’un aktif olarak yer alacağı web, mobil, sosyal medya, interaktif ekranlar gibi pek çok dijital platformda kendilerini anında tanıtma olanağı sağlanıyor. Ayrıca, üye işyerleri hazırlanacak Bodrum Guide ve özel harita gibi basılı yayınlarda da kendi markalarını duyurma olanağı yakalıyor.

Proje kapsamında şu anda üye işyerleri ile görüşmeler yapan saha ekibinin tamamı Bodrum’dan istihdam edildi. Projenin en önemli önceliği öncelikle Bodrum’un ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunarak, Bodrumlulara fayda sağlamak olarak belirlendi. Haziran ayından itibaren tarihi yarımadanın 20 farklı Let’s Bodrum! noktası ve standında çalışacak personel de yine Bodrum‘da yaşayanlar arasından seçilecek. Proje kapsamında, Haziran ayı itibariyle yaklaşık 100 kişinin istihdam edilmesi planlanıyor.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.