Bob Ross’u özleyenlere

Bir parça huzur almak için ünlü ressamın sanal galerisine davetlisiniz.

10.06.2021 - 16:27 | Simge Şenses

Bob Ross'u özlediniz mi?

Kaşla göz arasında çizdiği büyüleyici manzara resimleri, pozitif tavırları ve çizdiklerini kişiselleştiren sunuş tarzıyla bir dönem birden çok jenerasyonu ekran karşısına kilitlemiş ABD’li ressam ve televizyoncu Bob Ross’u hatırlamayan yoktur. Eğer küresel sağlık krizinin yanı sıra ekonomik ve toplumsal krizlerin de yaşamı pek kolaylaştırmadığı bir yılın ardından en çok ihtiyacınız olan şeyin bir parça huzur olduğuna karar verirseniz, artık ünlü ressamın Joy of Painting programında çizdiği 403 tablonun bir arada sergilendiği internet sitesine girip tabloları inceleyebilir ve yine aynı sitede derlenmiş çizim videolarını açarak bir fincan çay eşliğinde Ross’un mutlu küçük ağaçlar, bulutlar ve derelerle dolu dünyasına dalıp biraz gevşeyebilirsiniz.

Veri bilimcileri Connor Rothschild ve Jared Wilber tarafından oluşturulan internet sitesi sanal bir sergi olmasının yanı sıra aynı zamanda Ross’un tablolarında ortalama kaç renge yer verdiği ya da hangi rengi ne sıklıkla kullandığı gibi ilginç istatistiki verileri de barındırıyor.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.