Bob Isherwood Saatchi & Saatchi’den ayrılıyor

Saatchi & Saatchi'de 22 yıl boyunca çalıştıktan sonra ayrılma kararı alan Isherwood, 1986 yılından beri...

11.11.2008 - 10:27 | MediaCat

Bob Isherwood Saatchi & Saatchi’deki görevinden ayrılıyor. Saatchi & Saatchi’de 22 yıl boyunca çalıştıktan sonra ayrılma kararı alan Isherwood, 1986 yılından beri Saatchi & Saatchi’de global yaratıcı yönetmen sıfatı ile çalışıyordu.

1988 yılında grup içerisinde yaratıcı yönetmen olduktan sonra, 1996 yılından beri icra kurulu üyesi olarakta rol alıyordu. Ajanstan ayrılışı Ajans’ın Global CEO’su Kevin Roberts tarafından duyuruldu. Ajansta lider pozisyonda en uzun süreli kalan kişi olarak bilinen Isherwood, CEO Kevin Roberts’ı ajansa kendi getirmiş ve iş dışında da arkadaşlıkları bulunuyor.

Roberts ve Isherwood, Saatchi & Saatchi Ajansının bir reklam ajansı değil fikir üretme ajansı olmasını hedefledi. (1992 yılında ajansın tabelasından ‘reklamcılık’ ibaresinin kaldırılmasını sağladılar. Isherwood 22 yıl içerisinde ajansa pek çok fayda, cirosunun önemli genişleme göstermesini ve bir sürü zafer kazanmalarını sağladı.

Isherwood’un Miami’deki evinden, ‘Artık kendimi yeniden keşfetmek için belli bir noktadayım’ dediği ifade edildi.

Roberts ise Isherwood’un yerini doldurmanın şimdilik imkansız olduğunu, öncelikle bunun kendisi için kişisel bir durum olduğunu, bir süre bekleyeceklerini ve yeni yılı beklediklerini ve daha sonrasında nasıl devam edeceklerine karar vereceklerini söyledi.

Isherwood’un fikirlerini ve başarılarını kendi web sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kaynak:www.adage.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.