BMW Yılın Yöneticisi Ödülü Türkiye’ye geldi

BMW Excellence in Sales 2010 yarışması Yılın Yöneticisi kategorisinde Borusan Oto İstinye Şube Genel Müdürü Ayşe Öktem, Dünya Şampiyonu oldu.

25.04.2011 - 00:00 | MediaCat

BMW AG tarafından düzenlenen BMW Excellence in Sales 2010 yarışması Manager of the Year/Yılın Yöneticisi kategorisinde 30 pazarı temsilen yarışan 600 bayi ve distribütör katılımcısı arasından Borusan Otomotiv Yetkili Satıcı ve Servisi/ Borusan Oto İstinye Şube Genel Müdürü Ayşe Öktem, finalde Amerika ve Kolombiya’lı rakiplerini geride bırakarak Dünya Şampiyonu oldu.

26 yıldır Borusan Otomotiv’de çeşitli pozisyonlarda görev yapmış olan Ayşe Öktem 2001 yılından itibaren Borusan Otomotiv’in en büyük yetkili satıcı ve servisi olan Borusan Oto Servis ve Ticaret Aş İstinye şubesinin Genel Müdürlük görevini yürütüyor.

Borusan Otomotiv 2010 yılında 12.742 adet BMW Group ürünü ve 2.315 adet LR ile en iyi yılını yaşarken Borusan Oto İstinye 2.310 adet BMW Group ve 452 adet de LR satışı gerçekleştirmişti.

BMW Welt/ Münih’teki Ödül Töreni’nde Ayşe Öktem’e ödülünü verirken BMW AG Satış ve Pazarlamadan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ian Robertson 2010 yılının BMW’nin tarihinin en iyi 2. yılı olduğunu, geçtiğimiz yıllara oranla en önemli farkın, Amerika, Asya ve Avrupa kıtalarındaki ülkelerin performansına bakıldığında, 2010 yılında her 3 kıtada da gelişmeler olduğunu söyledi ve dikkat çeken, öne çıkan ülkelerin başında Çin, Hindistan ile birlikte Türkiye’nin de önemini bir kez daha vurguladı. Yarışmanın 3 yıldır düzenlendiğini, BMW AG için çok önemli olduğunu, bu yarışmalarda finale kalanların BMW dünyasının en iyileri olduğunu ve çok ciddi bir eleme sonucu belirlendiğini ifade etti.

Manager of the Year/Yılın Yöneticisi kategorisinde, BMW Group markalarını geleceğe taşıyacak, yenilikçi, fark yaratan uygulama örnekleri ile öne çıkan, bu vizyonu özümsemiş adaylar olmasına önem verildiğini ve seçilen finalistlerin BMW Group markalarını geleceğe taşıyacak yöneticiler olduğuna inandıklarını ifade etti.

Ayşe Öktem, müşteriye dokunan süreçlerdeki proje çalışmalarına liderlik etmek, siyah kuşak proje yöneticisi olarak görev yapmak, müşteri odaklı uygulamaları hayata geçirmek, yenilikçi uygulamalara açık olmak, ilkokullarda meslek tanıtımı ve çevre koruma ile ilgili bilgilendirme gibi sosyal sorumluluk çalışmalarına katılmak, ekip ruhunu destekleyici yaklaşımı ve fark yaratan başarılı personel yetiştirmek gibi özellikleri ile bu ödüle layık görüldü.

Ayşe Öktem ödülü alırken yaptığı konuşmada; 26 yıldır Borusan Otomotiv ve BMW Group için çalışmış olmaktan duyduğu gururu, bu markalara ve işine duyduğu sevgi, bağlılık ile marka değerlerini taşımak ve yansıtmaktan aldığı hazzın kendisine bu ödülü getirdiğini belirterek, “BMW dünyasının Oscar’ını ülkem, şirketim, ekibim ve tüm kadın çalışanlar adına alıyorum” dedi.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.