Blog yazarlarından HuffingtonPost’a tepki

Aol - Huffington Post birleşmesine, HuffPo'nun gönüllü ücretsiz çalışan blog yazarlarından eleştiri geldi.

24.02.2011 - 00:00 | MediaCat

Aol – Huffington Post birleşmesine, HuffPo’nun gönüllü ücretsiz çalışan blog yazarlarından eleştiri geldi.

AOL 315 milyon dolar gibi büyük bir meblağ karşılığında Huffington Post’u satın almış ve Arianna Huffington’ı da genel yayın yönetmeni olarak görevlendirmişti.

New York Times köşe yazarı David Carr "Medya Kuruluşları: Köleler Topluluğu" başlıklı yazısında HuffPo’nun bu anlaşma ile içerik sağlayıcılarının değerini gözardı ettiğini dile getirdi. Benzer kaygıları Slate’deki Farhad Marjoo ve L.A Times’daki Tim Rutten’da yazdı.

Bu sırada bir grup HuffPo blog yazarı Facebook grubu kurdu. Grubun adı "Arinna, Can You Spare a Dime?" (Arinna, bir kuruş verir misin?) Facebook grubu açıklamalarında, "HuffPo’yu kuran gönüllü yazarlar olarak, senden ufak bir isteğimiz var. Bize 1 kuruş verir misin?" diyor.

2007 yılında, HuffPo blog yazarlarından Mayhill Fowler, Barack Obama’nın işçi sınıfı oylarıyla ilgili düşücelerini yazdığında, L.A. Times’ın haberine göre Tahiti’de yat turuna gönderilmişti. HuffPo’nun her iyi blog yazarını ödüllendirmesi mümkün değil.

Bütün bu gönüllü blog yazarları Arianna’nın medya plantasyonundan pay almak istemeyecekler mi? HuffPo, 315 milyon dolarlık anlaşma ile şansını fazla mı zorladı?

Anti-HuffPo hareketi bu konuları http://www.facebook.com/heyarianna adresinde tartışıyor ve gönüllü yazarlık ile çalışan bir sitenin AOL’e satılnasına karşı tepkilerini gösteriyor.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.