Bizans’tan Günümüze İstanbul Şiirleri

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde Komşu Yayınları “Bizans’tan Günümüze İstanbul Şiirleri” adıyla...

31.08.2010 - 00:00 | MediaCat

2010 İstanbul Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri çerçevesinde Komşu Yayınları “Bizans’tan Günümüze İstanbul Şiirleri” adıyla, İstanbul’un üzerine kurulduğu 7 tepedeki 7 tarihi mekânda  7 şiir etkinliği düzenliyor.

Şair ve şiir hep barıştan yana olduğu için, etkinlikler 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, Sultanahmet Meydanı’nda, saat 16.00’da Doğan Hızlan’ın açılış konuşmasıyla başlatılacak. 7 Eylül’de sona erecek etkinlikler süresince, Enver Ercan’ın hazırladığı Bizans’tan Günümüze İstanbul Şiirleri antolojisini konuklara armağan edilecek.

2010 Avrupa Kültür Başkenti olması nedeniyle, İstanbul’un binlerce yıldır süregelmiş kültür mirasının İstanbullulara, izleyicilere, kültür elçilerine tanıtılması; topraklarımızda gelişen en eski sanat dalları arasında yer alan ve bugün dünya ölçeğinde değeri kabul edilen şiirimizin gücünün yeniden vurgulanması ve Türk dilinin zenginliklerinin tarihin ışığında daha görünür kılınması amacıyla yola çıkılan etkinlikler süresince, izleyiciler şiir ve müzik dinletileriyle İstanbul için dünden bugüne yazılmış en güzel dizelerle buluşma olanağı bulacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.