MediaCat

Bisikletlilerin can dostu Emojili Ceket

Ford’dan trafik güvenliği için yeni bir adım.

Bisikletlilerin can dostu Emojili Ceket

Avrupa’da hükümetlerin şehirlerde hava kirliliğini azaltacak adımlar atmaları ve bisiklet paylaşımının yaygınlaşmasıyla birlikte çoğu insan işe giderken ya da spor amacıyla daha fazla bisiklet kullanıyor. Öte yandan, araç sürücüleriyle bisikletliler arasında iletişimin sağlanabilmesi konusunda sıkıntılar giderilmiş değil. Buna bağlı olarak da Avrupa’da her yıl 2 bin kadar bisiklet sürücüsü hayatını kaybediyor.

Yolları kullanan tüm bireyler arasındaki ahengin sağlanmasını amaçlayan ve daha çok insanın güvenli şekilde bisiklet kullanmaya teşvik edilmesinin herkesin yararına olacağı fikrindeki Ford ise daha güvenli bisiklet kullanımı için yeni bir ürün geliştirdi: Emojili Ceket.

Markanın uzun soluklu kampanyası Share the Road kapsamında geliştirilen Emojili Ceket, bisiklet sürücülerinin duygu ve düşüncülerini trafikteki diğer sürücülere kısa sürede aktarabilmelerini ve böylelikle kazaların azaltılmasını amaçlıyor. Emojili Ceket ile üç ifade, yön işaretleri ve dikkat işaretini gösterilebiliyor.

Dil uzmanları, tasarımcılar ve bisiklet sürücüleri işbirliğiyle geliştirilen ürün henüz satışa sunulmuş değil.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.