MediaCat

Birleşmiş Milletler’den tüm kreatiflere çağrı

BM, tarihinde ilk kez tüm dünya genelinde kreatiflere çağrıda bulundu. 

Birleşmiş Milletler’den tüm kreatiflere çağrı

Dünyanın dört yanından herkesin sağlık tedbirlerine uyması, dayanışmayla hareket etmesi ve bilgi kirliliğinin önlenmesi amacıyla harekete geçen Birleşmiş Milletler (BM) tarihinde ilk kez tüm dünyadaki kreatiflere çağrıda bulundu.

Gezegenimizin neredeyse her noktasına ulaşan coronavirus salgınıyla mücadele kapsamında iletişimin önemini vurgulayan BM, salgından korunmak ve etkilerini en aza indirmek amacıyla kreatiflerden yardım talep etti.

“Dünyayı değiştirecek güce sahipsiniz. Bizim de önemli halk sağlığı mesajlarının, sadece farklı dillere çevrilmesi anlamında değil; farklı kültür, topluluk ve platformlara uyarlanması ve herkese, her yerde ulaştırılması için yardıma ihtiyacımız var” diyen BM, kreatiflerle açık bir brief paylaştı.

Beklentisini, “Tek bir kampanya söz konusu değil. Farklı kültür, yaş grubu, coğrafya, mensubiyet ve dillerden her insana ulaşabilmemizi sağlayacak kreatif çözümler arıyoruz” şeklinde ortaya koyan BM’nin paylaştığı brief’te çözüm aranan en önemli altı madde şöyle:

  • Kişisel hijyen
  • Sosyal mesafeleme
  • Semptomların bilinmesi
  • İyiliğin yaygınlaştırılması
  • Yanlış bilgilerin önlenmesi
  • Bağışların artırılması

BM, tüm dünyadan kreatiflere ulaşarak içerik üreticileri, influencer ve medya kuruluşlarına ilham vermeyi amaçlıyor. BM’nin bu çağrısı aynı zamanda tüm influencer, marka, medya kuruluşları ve toplulukları da kapıyor.

BM’nin öncelik verdiği 18 dil arasında Türkçe de yer alıyor. BM tarafından paylaşılan brief’e buradan ulaşabilir ve nasıl destek olabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.