Bireysel silahlanma ve aile kurşunu kurbanı çocuklar

Droga5, bireysel silahlanma tartışmalarına yeni bir terim ekliyor.

08.08.2018 - 17:39 | Arzu Nilay Kocasu

Bireysel silahlanma ve "aile ateşi" altında çocuklar

Bireysel silahlanma, ABD’de kamuoyunu uzun süredir meşgul eden tartışmalardan biri. Bir yanda her ne pahasına olursa olsun kendilerini ve sevdiklerini korumak için silahlanmak isteyenler, diğer yandaysa doğrudan veya dolaylı olarak bireysel silahlanma nedeniyle kendilerinin, sevdiklerinin hayatları yok olan insanlarla gündeme gelen bireysel silahlanma meselesi, ülkenin çözüme kavuşturamadığı sorunlardan biri olmayı sürdürüyor.

Ad Council ve Brady Center to Prevent Gun Violence ise bugün yayına alınan Droga5 imzalı yeni kampanyalarında bireysel silahlanma çerçevesinde yaşanan sorunlara yeni bir perspektif ekliyor: Aile kurşunu (Family fire).

New York Academy of Medicine tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre 4,6 milyonu aşkın çocuk, evlerinde erişebilecekleri yerlerde bulunan ve dolu olan silahlarla yaşıyor… ve her dört çocuktan biri, bu silahların evin tam olarak neresinde bulunduğunu biliyor. Günde sekiz çocuğun/gencin, ebeveynlerinin gereğince saklayamadıkları silahlarından açılan ateş yüzünden kazara öldükleri bilgisinin verildiği kampanya, bireysel silahlanma yandaşı bir baba ile oğlu arasında geçen ve odağında babanın evde sakladığı silahının olduğu bir diyaloğa konuk oluyor.

Silah kültürünün içinde büyümüş biri olduğunu belirten Brady Center Başkan Yardımcısı Ky Hunter, kampanyanın amacını şu sözlerle açıklıyor:

“Silah sahiplerinin geniş bir çoğunluğu kendilerini dışlanmış hissediyor. Burada amaç, silah sahiplerini de işin içine katmak ve onları sorunun değil, çözümün birer parçası haline getirmek.”

KÜNYE

  • Reklamveren: The Brady Campaign
  • Reklam Ajansı: Droga5 NY
  • Yapımevi: Here Be Dragons
  • Yönetmen: Jim Cummings
  • Görüntü Yönetmeni: Alex Disenhof
Kaynak: Ad Age, The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.