Bir ünlü birden çok markanın reklamında oynamalı mı?

MediaCat okurlarının yorumları...

23.05.2013 - 16:07 | MediaCat

Bir ünlü aynı anda birden çok reklam kampanyasında rol almalı mı?

Son zamanlarda ünlü isimler aynı dönemde birden çok markanın reklam yüzü olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin Mehmet Günsür’ü First City sakız reklamında izledikten kısa bir süre sonra LCW reklamlarında da görmüştük.

Benzer şekilde Kıvanç Tatlıtuğ, bir yılı aşkın süredir Mavi Jeans reklamlarıyla ekrandayken şimdilerde Akbank’ın Zıt İkizler kampanyasında Ali karakterini canlandırıyor. Murat Boz aynı dönemde Halkbankası ve Yedigün, Öner Erkan Nescafe ve Vakıfbank, Seda Sayan Şok ve Gold Master, Acun Ilıcalı ING Bank ve Falım reklam kampanyalarını aynı anda sürdüren ünlü isimlerden.

Bu örneklerden yola çıkarak MediaCat okurlarına “Bir ünlünün birden fazla markanın reklamlarında oynamasını nasıl karşılıyorsunuz?” diye sorduk. Web sitemiz üzerinden gelen 532 oydan 475’i bu durumu Yanlış karşılıyorum derken 57’si doğru buluyorum dedi. Aynı soruyu facebook’tan sorduğumuz okurlarımızdan gelen cevaplarda 20 kişi ‘Farklı markalarda olduğu için inandırıcılıkları azalıyor’ cevabını verdi.

Anket sonucu

Güncel anketimiz ‘Wired, Google’ı Nobel Edebiyat Ödülü için aday gösteriyor. Sizce Google bu ödülü hak ediyor mu?’ sorusunun cevabını arıyor. Anketimize hemen oy verebilirsiniz.

[anket id=”18″]

MediaCat facebook sayfasını takip edebilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.