Bir sosyal mesafe ustası: Wes Anderson

Wes Anderson filmlerinden sosyal mesafeye nadide örnekler.

27.03.2020 - 12:17 | Arzu Nilay Kocasu

Coronavirus nedeniyle herkes evlerine kapandı. Bir arada bulunmak zorunda olanlarsa “sosyal mesafeyi” korumaya gayret ediyor. Peki, nedir bu sosyal mesafe?

Salgın terminolojisinin revaçtaki terimlerinden sosyal mesafe kimilerine göre bütüncül bir izolasyon, insanlarla bir arada bulunmak zorunda olanlar için ise diğerleriyle aralarına koydukları en az bir, bir buçuk metrelik bir mesafe anlamına geliyor.

Konuya dair kararsızlığı sürenler için, evde geçirilen vaktin eskiye kıyasla hayli arttığı bugünlerde, sosyal mesafenin en güzel örneklerini yedinci sanat vesilesiyle çalışmak Wes Anderson sayesinde mümkün: Kullandığı renkler ve sunduğu atmosferle yedinci sanatın kıymetli auteur’lerinden Wes Anderson’un filmleri, aynı zamanda, sosyal mesafenin nadide örneklerini de barındırıyor.

Yönetmenin öngörülü karakterlerinin sosyal mesafe meselesine ders niteliğindeki katkılarını derleyen Birleşik Krallık menşeli sinema dergisi Little White Lies, coronavirus salgını öncesinde hayat bulmuş Wes Anderson filmlerinden kamu spotu niteliğinde bir video hazırladı.

Vesileyle, sosyal mesafe üstadı Wes Anderson’ın yeni filmi The French Dispatch’in 24 Haziran 2020’de sinemalarda olacağını -umduğumuzu- da ekleyelim.

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.