MediaCat

Bir dinozorla konuşabilseydiniz ona ne sorardınız?

T-Rex Tina sorularınızı cevaplamak için hazır.

Bir dinozorla konuşabilseydiniz ona ne sorardınız?

Jurassic Park ve ansiklopedilerle yetişen bir nesle 65 milyon önce bir göktaşıyla dünyadan göçüp giden dinozorlarla iletişim kurma imkânı verilseydi ne olurdu?

Bir dönemin adeta fetiş nesnesi olan ve dünya tarihinin şüphesiz en ilginç hikâyelerinden birine sahip dinozolarla konuşmak artık mümkün. En azından bir tanesiyle: T-Rex Tina.

Dinozorlar aleminde acımasızlığıyla nam salmış T-Rex ailesinin, bildiklerini meraklı çocuklarla paylaşmaya hazır hanımefendi üyesi Tina, National Geographic KIDS ile +rehab studio tarafından gerçekleştirilen bir projenin ürünü olarak Facebook Messenger’dan ziyaretçilerini bekliyor.

Çocukların dinozorlar hakkındaki tüm sorularını cevaplamak ve onları hayal güçlerini kullanmaya teşvik etmek amacıyla geliştirilen chatbot programı için Facebook Messenger’ın yapay zeka teknolojisini kullanan +rehabstudio’nun kurucu ortağı Tim Rodgers projenin amacını şöyle anlatıyor: “Chatbot’lar her yerde karşımıza çıkıyor ama Tina çocukları dinozorlar hakkında bilgilendirmeye odaklanan bir eğitim-botu olarak muadillerinden farklılaşan bir chatbot. 65 yıl önce soyu tükenmiş bir varlığı hayata geri döndürmek müthiş.”

National Geographic KIDS’in Facebook sayfalarından erişilebilen Tina National Geographic KIDS’in İngiltere, Güney Amerika, Avustralya ve Yeni Zelanda hesaplarında soruları bekliyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.