MediaCat

Bir akıllı telefon markası olarak Wendy’s

Marka mobil uygulamasını daha geniş kitlelere ulaştırma niyetinde.

Bir akıllı telefon markası olarak Wendy’s

Mobil uygulamasını yenileyen fast food zinciri Wendy’s, Kanada’da uygulamanın indirilmesini artırmanın yolunu kendi telefonuyla arıyor.

Wendy’s logosu ve kırmızısını taşıyan akıllı telefon aslında Samsung Galaxy A11’in marka için özelleştirilmiş bir versiyonu. Telefondaki “Hey Wendy” dijital asistanı ise navigasyon teknolojisiyle kullanıcıları en yakın Wendy’s restoranına yönlendirebiliyor hatta espri de yapıyor.

Sınırlı sayıdaki Wendy’s telefonlarından birine sahip olmak isteyen Kanadalıların, indirdikleri Wendy’s uygulaması aracılığıyla verdikleri siparişin ekran görüntüsünü #WendysPhone ve #Contest etiketleriyle birlikte Twitter’da paylaşmaları, ardından da çekiliş sonucunu beklemeleri gerekiyor. 20 gün boyunca her gün birer telefon hediye edecek olan Wendy’s, son çekilişini 17 Ekim’de Twitter canlı yayınıyla gerçekleştirecek.

“Rekabetin bu denli yüksek olduğu bir pazarda mobil uygulama çıkarmak bizim için o kadar da dert değildi. Bu yüzden mobil telefon işine de girelim dedik” diyen McCann Kanada CCO’su Josh Stein sözlerini şöyle sürdürüyor: “Şaka şaka. Bu işi yaptık çünkü beklenen bir işi daha ilginç hale getirme fırsatı gördük. Uygulama değil ama uygulamayla birlikte telefonun da gelmesi beklenmeyen bir şey. Telefon yapmak ve dağıtmak çok eğlenceli ama bizi esas heyecanlandıran, bazı sıkı Wendy’s hayranlarıyla aramızda direkt hat olacak olması.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.