Bioxcin’den cevap

Kısa süre önce, Reklam Kurulu tarafından reklamlarının yasaklandığı ve para cezasına çarptırıldığı bir basın açıklaması ile duyurulan Bioxcin, iddialara cevap verdi.

03.11.2006 - 00:00 | MediaCat

Sanayi Bakanlığı Reklam Kurulu, geçtiğimiz ay www.sanayi.gov.tr sitesinde yayınladığı basın açıklamasında daha birçok marka ile birlikte Bioder’in ürettiği Bioxcin reklamlarının da ‘yanıltıcı’ olduğunu belirtmişti. Bu gerekçe ile şirketlerin reklamlarının yayından kaldırıldığını ve şirketlere para cezası verildiği kamuoyuna duyurulmuştu.
Ancak Bioxcin’in üreticisi DERMA-COS Kozmetik B’IOTA Laboratuarları’ndan konu il ilgili bir cevap geldi. Reklamlarının durdurulmadığını, aksine artarak devam ettiğini belirten B’IOTA yetkilileri, kendilerine verilen para cezasının sebebinin ise haksız rekabete sebep olacak reklamlar olduğunu söyledi.
Bioxcin’in içeriğinde, kanserojen etkileri olduğu kanıtlanmış SLS ve SLES isimli maddeler yerine, hiçbir yan etkisi bulunmayan MLS isimli maddenin bulunduğunu ortaya koyan yetkililer, Türkiye’de birçok üründe kullanılan SLS ve SLES isimli maddelerin yasaklanması gerektiğini, ancak bunun yerine bu maddeleri kullanmadıkları için ceza aldıklarını belirtti.
Yani, Bioxcin’in aldığı cezanın sebebi reklamlarında kullandığı ifadelerin doğruluğunu açıklayamaması değil, haksız rekabete yol açacak ve kanserojen etkisi olmayan bir madde kullanması idi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.