BİM’in 2007 cirosu 2,9 milyar YTL

Perakende sektörünün lider kuruluşlarından BİM geçen yıl toplam satışlarını

13.03.2008 - 09:49 | MediaCat

Perakende sektörünün lider kuruluşlarından BİM geçen yıl toplam satışlarını % 34 oranında artırarak 2,9 milyar YTL düzeyine çıkardı. 2007’de yaklaşık olarak her bir buçuk günde bir mağaza açan BİM net kârını da % 51 oranında artırdı.

Ciro bakımından Türkiye’nin ikinci, mağaza sayısında ise en büyük perakende kuruluşu BİM 2007 yılı mali sonuçlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre BİM’in geçen yılki toplam cirosu 2 milyar 978 milyon YTL oldu. Buna göre satışlar bir önceki yıla oranla %34 arttı.

BİM’in 2007 yılı brüt kârı % 36’lık bir artışla 525 milyon YTL olarak gerçekleşti. Kuruluşun net kârı ise % 51’lik bir artışla 108,5 milyon YTL düzeyine çıktı.

Türkiye’de en yaygın mağaza ağına sahip perakende kuruluşu olan BİM 2007 yılında 280 yeni mağaza açarak, toplam mağaza sayısını 31 Aralık 2007 itibarı ile 1734’e çıkardı. Böylece geçen yıl yaklaşık olarak, her bir buçuk günde bir BİM mağazası açılmış oldu.

Öte yandan BİM mağazaları satış performanslarını artırmaya geçen yıl da devam ettiler. 2006’da faaliyette olan mağazaların 2007’deki satışları %16 arttı. BİM’in yürüttüğü operasyonların verimliliğini ve kârlılığını gösteren operasyon kârı ise %62 oranında artış gösterdi.

2007 yılı mali sonuçlarıyla ilgili bir değerlendirme yapan BİM CEO’su Jos Simons, geçen yıl perakende sektöründe en güçlü büyümeyi ortaya koyan kuruluşlardan biri olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi:

“BİM yüksek kaliteli güvenilir ürünleri en düşük fiyatlardan tüketiciye sunarak büyümesine devam ediyor. Sektördeki en geniş mağaza ağıyla Türkiye’nin hemen bütün bölgelerine hizmet sunuyoruz. Sağladığımız avantajlar ve değerlerle müşteri memnuniyetini daha da yüksek düzeylere çıkartarak büyümeye devam edeceğiz. Bu performansımız bize yeni pazarlara açılmamız konusunda da güven veriyor. 2007’de elde ettiğimiz sonuçlarla ilgili olarak, geçen yıl bizi tercih eden milyonlarca müşterimize, onlara özveriyle hizmet sunan bütün çalışanlarımıza ve stratejik planlarımız doğrultusunda BİM’in hedeflerine doğru ilerlemesini mümkün kılan yöneticilerimiz ile tüm takım arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.