Bilkentlilerden reklamlara ödül

Bilkent Pazarlama ve Reklamcılık Kulübünce düzenlenen ''MAD Reklam Ödülleri'' sahiplerini buldu.

25.04.2011 - 00:00 | MediaCat

Bilkent Pazarlama ve Reklamcılık Kulübünce düzenlenen ”MAD Reklam Ödülleri” sahiplerini buldu. Üniversite öğrencilerince belirlenen reklam ödülleri, 8 kategoride verildi.

Kulüp Başkanı Masum Aydın, ödül töreninin açılışında yaptığı konuşmada, 2007’de proje ödülleri olarak başladıkları yolculuğu, reklam ödülleriyle devam ettirdiklerini söyledi.

MadAwards Proje Başkanı Merve Arat, kulüp üyeleriyle binlerce reklam izlediklerini, bu reklamların bir ön elemeden geçirdiklerini anlatarak, ”Her biri üçer reklamdan oluşan kategorilere ayırdık. Daha sonra Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin oylarına sunduk. Öğrencilerin katıldığı anketle ödül alanları belirledik” dedi.

Ödüller ise şöyle:

‘Telekomünikasyon’‘ alanında, ”Gülse Birsel ile Turkcell’li Hayat” reklamı ödüle layık görülürken, ödül Turkcell temsilcisi Burcu Ektirici’ye takdim edildi. Ektirici, projenin kendileri için önemini vurgulayarak, ”Turkcell olarak ajans arada olmadan yaptığımız ilk iş. Senaryosu Gülse Birsel, ajans Turkcell reklam ekibi diyebiliriz” dedi.

”Ev eşyaları” kategorisinde, Bosch ”Annem şanslı kadın baba oğul” reklamına ödül verildi. Ödülü alan Bosch Pazarlama Müdürü Neylan Süer, çok mutlu olduğunu dile getirerek, reklam filmlerinin geleceğin pazarlamacıları, iletişimcileri tarafından beğeni kazanmasının ve ödül olarak kendilerine dönmesinin çok önemli olduğunu ifade etti.

”Otomotiv” kategorisinde, Toyota’nın ”Çıkarım Senle Her Yola” reklamı ödüle değer görüldü. Toyota Reklam ve Medya Planlama Birim Yöneticisi Şebnem Aydıner, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, ”(Çıkarım senle her yola) diyerek daha duygusal reklamlar yapmamızdaki amaçlardan biri de gençliğe daha fazla hitap edebilmekti. Sizler de bunu seçtiğinize göre biraz da başarılı olmuşuz demektir” diye konuştu. Aydıner, reklam filminin Bilkent versiyonunu da izlediğini ve çok beğendiğini belirtti.

”Sosyal Sorumluluk” kategorisinde Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin en beğendiği reklam filmi ”Baba Beni Okula Gönder kampanyası kapsamında, ”Sınıfta Yoklama” oldu. Ödülü alan Doğan Gazetecilik Pazarlama Müdürü Sibel Şekerci Çeşmeci, reklam filmini kampanyanın 5. yılı dolayısıyla çektiklerini ifade ederek, ”Kampanyamız bundan 6 yıl önce başladı ve pek çok ödül aldı. Her birinin bizdeki yeri ayrı ama pazarlama ekibi olarak bizim için bu ödül çok kıymetli. Çünkü ilk kez reklam filmimiz ödül aldı. Herkese çok teşekkür ederiz” sözleriyle duygularını dile getirdi.

”Gıda” kategorisinde de kazanan ”gitarist genç” reklamıyla Ülker oldu. Ülker Biskrem Marka Müdürü Dilşad Kocakahyaoğlu ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmada, ”Bir reklam çektikten sonra sizi en mutlu eden şey etraftan aldığınız güzel duyumlar. Sonrasında güzel yorumlar ve anketler sonucunda aldığımız ödüller çok teşekkürler” dedi.

”Finans ve Bankacılık” ödülünü, ”85. yıl” reklamıyla Anadolu Sigorta kazandı. Yetkililerin ödül törenine katılamadığı belirtildi.

”Medya” kategorisinde de ”NTV Spor Karasal Yayın” reklam filmi ödüle layık görüldü. Ödülü alan NTV Spor Marka İletişim Yetkilisi Onur Tuğrul, Bilkent Üniversitesine teşekkür ederek, reklam filmi hakkında bilgi verdi.

”Tekstil” kategorisinde, Mavi ”Çok mu çok oluyoruz” reklamıyla ödül kazandı. Mavi İç Anadolu Bölge Şefi Gamze Demireğen konuşmasında, Mavi’nin 20. yılını kutluyoruz bunun için ödül bizim açımızdan ekstra önem taşıyor. Bilkent gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden birinden bu ödülü almak gurur verici” diye konuştu.

Kazanan firmalarının reklam filmleri, ödüller açıklandıktan sonra gösterildi. Daha sonra 8 kategoride en fazla oy alana verilecek olan ”MAD Özel Ödülü”nü kazanan açıklandı. Özel ödül ”Baba Beni Okula Gönder” kampanyasının ”Sınıfta Yoklama” reklamına verildi. Ödülü, Doğan Gazetecilik Pazarlama Müdürü Sibel Şeker Çeşmeci aldı.

Kulübe sağladığı katkılardan dolayı Seray Çırak ve Aslı Büyükberber’e teşekkür ödülleri verildikten sonra törene katılan öğrencilere çekilişle ”AB Proje Yazılımı Eğitimi, full HD media player, 4 GB Mp4 player”dan oluşan ödüller verildi.

Medyaloji

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.