Bilişim sektörünün en kapsamlı ‘gelişim’ kampı başlıyor

Microsoft Türkiye, ilkini Şubat ayında Antalya’da gerçekleştirdiği Microsoft Gelişim Atölyesi'nin...

25.08.2008 - 15:53 | MediaCat

Microsoft Türkiye, ilkini Şubat ayında Antalya’da gerçekleştirdiği Microsoft Gelişim Atölyesi’nin ikinci kampını İstanbul’da gerçekleştiriyor. 26-28 Ağustos 2008 tarihleri arasında İstanbul Dedeman Oteli’nde yapılacak kamp Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan’ın konuşmasıyla açılacak. Microsoft Gelişim Atölyesi’nin ikinci kampına 300 Gold ve Certified İş Ortağı şirket davet edildi. Microsoft Gelişim Atölyesi karşılıklı bilgi ve deneyim aktarımıyla Microsoft ve İş Ortaklarının oluşturduğu ekosistemin ve bilişim sektörünün gelişmesine ve eğitim düzeyinin artmasına katkıda bulunuyor. Üç gün sürecek kampta 90’dan fazla oturum yapılacak.

Microsoft Gelişim Atölyesi’nin ikinci kampı İstanbul’da gerçekleştiriliyor. Microsoft stratejileri, iş öncelikleri ve iş modellerinin aktarılacağı, Microsoft teknolojileriyle ilgili kapsamlı eğitimlerin verileceği, beceri eğitimlerinin yer alacağı kampta, etkileşim ortamları sayesinde kritik iş konuları da tartışılacak. Microsoft Türkiye ve İş Ortaklarının oluşturduğu ekosistemin yanı sıra, Türk bilişim sektörünün de gelişimine ve niteliğinin artırılmasına katkıda bulunan Microsoft Gelişim Atölyesi ikinci kampı 26-28 Ağustos 2008 tarihleri arasında İstanbul Dedeman Oteli’nde gerçekleştirilecek.

İş Ortakları, Müşteriler, Sivil Toplum Örgütlerinin de bilfiil programın içinde aktif rol aldığı ve açılışını Microsoft Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Arkan’ın yapacağı kampın temel amacı teknik yetkinliği yüksek, iş yapış tarzı gelişkin, daha nitelikli ve olgun bir ekosistem yaratmak.

Sektördeki en kapsamlı eğitim çalışması

Bilişim sektörünün en kapsamlı eğitim çalışması olarak nitelendirilen Microsoft Gelişim Atölyesi’ne Microsoft’un 300 Gold ve Certified İş Ortağı firmasından katılım bekleniyor. Oturumlarda İş Ortakları Microsoft teknolojileri ve iş modelleri konularında bilgilendirilir ve beceri eğitimlerinden faydalanırken; Microsoft yetkilileri de İş Ortaklarının deneyimlerini, ihtiyaçlarını ve karşılaştıkları sorunları dinleyecek. Kamp kapsamında yuvarlak masa toplantıları, beyin fırtınaları, geri bildirim oturumları ve beceri eğitimleri de yer alacak.

3 gün sürecek kampın ilk gününde Microsoft, Haziran 2008’de sona eren geçmiş mali yılını değerlendirerek, yeni mali yılda iş ortaklarıyla birlikte koşacağı ortak hedefleri paylaşacak ve iş yapış modellerini interaktif seanslarla tanıtacak. Bu kapsamda birinci gün, Kurumsal İş Ortakları (LAR), Bağımsız Yazılım Geliştiriciler (ISV), Katma Değerli İş Ortakları (VAR), ve Dynamics İş Ortakları bir araya gelerek başarı öykülerini, iş önceliklerini, ana konularını ve hedeflerini paylaşacak.

2. ve 3. günlerde yeni dönemde en çok ağırlık kazanan teknolojiler üzerinde durularak, teknik detaylarla beslenmiş kapsamlı eğitimler verilecek. Bu doğrultuda, kurumsal çözümlerden, sanallaştırmaya; birleşik iletişimden, iş zekasına; güvenlikten, yazılım + hizmetler (S+S) vizyonuna ve Windows Live hizmetlerine kadar pek çok konuda İş Ortakları bilgilendirilecek. Üç gün sürecek kampta 90’dan fazla oturum yapılacak.

Kamp boyunca yapılacak bütün eğitimlerin ve çalışmaların sonuçları takip edilecek. Microsoft Türkiye özellikle iş hacmi ve müşteri memnuniyeti gibi açılardan sonuçların ölçümlenmesini sağlayacak araştırmalar yürütmekte. Böylece, Microsoft Gelişim Atölyesi’nin Türk bilişim sektörü için yarattığı değer somut olarak ortaya konulabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.