Bilindik masallara alternatif kurgular

İngiliz otomobil markasından geriye doğru yol alırken tedbiri elden bırakmamanın önemine dair kıssadan hisseli bir kampanya.

24.05.2019 - 14:38 | Arzu Nilay Kocasu

Bilindik masallara alternatif kurgular

Çoğu masal, dram ve acı dolu bir gelişme bölümünün ardından, mutlu sonla biter. Peki, masallarda anlatılan hikâyeler baştan sona değil sondan başa doğru anlatılsaydı, masal karakterlerinin akıbeti nasıl olurdu?

Opel’in İngiltere’deki markası Vauxhall, araçlarında standart hale getirdiği geri görüş kamerasının faydalarına dikkat çekmek için, dünyaca ünlü üç masalı farklı bir kurguyla yeniden yorumladığı bir kampanya hazırladı.

Jack ve Fasulye Sırığı, Çirkin Ördek Yavrusu ve Külkedisi’nin hikâyelerini tam bittikleri andan itibaren geriye sardığı ve mutlu başlangıçları mutsuz birer sonla noktaladığı kampanya McCann’in yalnızca Vauxhall’a hizmet veren ajansı Velocity ile MRM Madrid imzası taşıyor.

Vauxhall Motors Pazarlama Direktörü Patrick Founiol kampanyayı şu sözlerle özetliyor: “Vauxhall’ın görevi, tüketicilerin deneyimini iyileştirecek en son teknolojiyi kullanarak herkesin kullanmaktan keyif alacağı araçlar sunmak. Bu filmler, markamızın üstlendiği görevi mükemmelen destekliyor: Pandomim usulü eğlenceyle gelen klasik İngiliz ters köşeleriyle bezeli, herkese hitap eden türde bir eğlence.”

Her biri farklı bir animasyon şirketi tarafından gerçekleştirilen filmlerden “Jack ve Fasulye Sırığı” Coffee & TV (Birleşik Krallık), “Çirkin Ördek Yavrusu” Mach Studio (İspanya) ve “Külkedisi” Vetor Zero / LOBO (Brezilya) imzası taşıyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Vauxhall Motors
  • Reklam Ajansı: Velocity, MRM Madrid
  • Animasyon: Coffee & TV, Mach Studio, Vetor Zero / LOBO
Kaynak: lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.