Bild’e yazar oldu

Hürriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, Almanya'nın en çok satan magazin gazetesi...

07.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Hürriyet gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ertuğrul Özkök, Almanya’nın en çok satan magazin gazetesi Bild’de dün ilk makalesini kaleme aldı. Axel-Springer Verlag (Yayınevi) tarafından 24 Haziran 1952’den beri yayımlanan Bild gazetesi skandal haberleriyle biliniyor.

Özkök ilk makalesinde özgeçmişini birkaç paragrafta özetledikten sonra 20 yıl Hürriyet gazetesinde genel yayın müdürlüğü yaptığını, Müslüman olduğunu ancak günde beş vakit namaz kılmadığını belirtti. Bild gazetesinin yeni okuyucu kitlesi Türklere, aynı zamanda Almanlara da hitap edeceğini belirten Özkök, birlikte çok eğleneceklerini yazdı. Bild’deki köşesinde bir Türk’ün dünyaya nasıl baktığını yansıtacağını söyleyen Özkök, riski sevdiğini ve mayınlı bir alana girdiğini ifade etti. Provokasyonu çok iyi becerdiğini belirten Özkök bazen Türkleri bazen Almanları kızdıracağını, bazen Müslümanların bazen Hristiyanların kendisini beğeneceğini kaydetti. Makalesinde provokasyonun ilk örneğini de veren Özkök, Sarrazin’le aynı görüşte olduğunu ve bazen genetik olarak aptal olan Türkler hakkında kendisinin de kafa yorduğunu yazdı. İlk makalesinin sonunda Sarrazin’i desteklediği için Alman okuyucularının da, Türk ve Kürt okuyucularının da sevinmekte acele etmemelerini söyleyen Özkök, sabırlı olmalarını istedi.

aksam.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.