Beyaz Show, tahtını geri aldı

Interpress’in ‘Televizyonun Medya Karnesi’ başlıklı araştırma raporuna göre, Ekim ayında en çok...

08.11.2010 - 00:00 | MediaCat

Interpress’in ‘Televizyonun Medya Karnesi’ başlıklı araştırma raporuna göre, Ekim ayında en çok çekişme talk show, komedi ve kadın programlarında yaşandı. Oluşan veriler ışığında, geçtiğimiz kış döneminde ekranlarda yayınlandığı süre içinde liderliği rakiplerine kaptırmayan ‘Beyaz Show’, yeni dönemde de yayına girdiği andan itibaren talk show programları arasında yine birinciliği ele geçirdiği görüldü. İkinci sırada ‘Disco Kralı’, üçüncü ve dördüncü sırada da ‘Gecekondu’ ile ‘Kral Çıplak’ programları yer aldı.

Saba Tümer birinciliği kimselere kaptırmadı
İki bine yakın gazete ve dergide çıkan haberlerin tek tek incelenmesi neticesinde oluşan geçtiğimiz ayın ‘Televizyonun Medya Karnesi’ raporuna göre, on altı kanalda yayınlanan 28 sohbet programı hakkında yazılı basında toplam 310 haber yayınlandı. CNN Türk’te ekranların güler yüzlü sunucusu Saba Tümer’in, magazin, sanat, iş ve spor dünyasından birbirinden ünlü konukları ağırladığı  ‘Saba Tümer ile Bu Gece’ programı liderliğini yine devam ettirdi. İkinci sırada Güneri Cıvaoğlu’nun siyasetten sanata pek çok ünlü konuğu ağırlandığı ‘Şeffaf Oda’ yer alırken, televizyon dünyasındaki gelişmeleri konu edinen ve Cengiz Semercioğlu’nun sunumu ile ekrana gelen ‘Full Ekran’ programı ise üçüncü oldu.

Kadın programlarında bu ayın lideri ‘Sabahın Sedası’ oldu
Kanalların aylık haber analizlerinin yer aldığı raporda, kadın programları kategorisinde yazılı basında sekiz kanalda yayınlanan on üç program hakkında 182 haber çıkarken, ilk sırada Show TV’de yayınlanan ve Seda Sayan’ın sunuculuğunu yaptığı ‘Sabahın Sedası’ programı yer aldı. İkinci sırayı, Show TV’de özel tarifler, püf noktaları ve keyifli sohbetleriyle Derya Baykal’ın sunduğu ‘Deryalı Günler’ programı alırken, Kanal D’de sunuculuğunu İclal Aydın’ın yaptığı ‘Hayat Ağacı’ ise üçüncü oldu.

Ekranda komedi programlarında büyük çekişme yaşanıyor
Interpress’in araştırma raporu verilerine göre Ekim ayında televizyonda yayınlanan komedi programları her ay büyük çekişmeye sahne oluyor. Geçtiğimiz ay itibarıyla en çok haberi yayınlanan program, bu defa Kanal D’de yayınlanan ve BKM Mutfak bünyesinde oluşturulan ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’ oldu. Star TV’de yayınlanan Tolga Çevik’in oynadığı ‘Komedi Dükkanı’ ikinci olurken, Kanaltürk’te yayınlanan ‘Medyatip’ programı bu dizileri üçüncü sırada takip etti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.