Beyaz Saray’a ‘twit’ uzmanı

Twitter, Beyaz Saray ve parlamenterlere 'stratejik ve taktik twit yapma dersleri' verecek özel bir temsilci atıyor...

10.06.2010 - 00:00 | MediaCat

Twitter, Beyaz Saray ve parlamenterlere ‘stratejik ve taktik twit yapma dersleri’ verecek özel bir temsilci atıyor.

Mikrobloging ağı Twitter, Beyaz Saray çalışanlarına ve parlamenterlere nasıl ‘twit’ yapılacağını öğretecek ve takıldıklarında yardımlarına koşacak bir ‘Beyaz Saray temsilcisi’ atayacak.

Firmanın merkezinin bulunduğu San Fransisco dışında atayacağı ilk yönetici olacak kişi, ‘Twitter’dan stratejik ve taktik düzeyde en yüksek faydayı almak isteyen önemli politik kişi ve kurumlarla yakın ilişki içinde’ çalışacak.

Firmadan yapılan açıklamada, ‘Beyaz Saray Temsilcisi’nin Twitter’ı en başarılı ve etkili kullanma yöntemleri konusunda politikacılara sürekli destek ve tavsiye vereceği belirtildi.

The Telegraph gazetesinin haberine göre Twitter, bu ilk ‘şehir-dışı’ açılımından sonra Los Angeles ve New York’ta da ofisler açacak. Henüz tek bir ofiste 200’ün altında personelle çalışan Twitter, küresel başarısını sürdürmek için bir sonraki aşamada Japonya ve İngiltere’de ofisler açacak.

Hızla dünyanın en büyük mikroblog sosyal ağı haline gelen Twitter, küresel olaylarda sıkça kullanılan bir iletişim aracı haline dönüştü. Bilgiyi serbestçe paylaşma olanağı sağlaması, siteyi politikacılar arasında da önemli bir medya iletişim aracı haline getirdi.

ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.