Beyaz’lı reklamlar vergi tahsilatını arttırdı

İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Koç, İstanbul’daki 64 sinemada mart ayından beri yayınlattıkları reklamların ve 500 bin eve dağıttıkları broşürlerin çok etkili olduğunu, 1.7 milyar YTL daha fazla gelir vergisi topladıklarını söyledi.

13.08.2007 - 10:46 | MediaCat

İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Koç, İstanbul’daki 64 sinemada mart ayından beri yayınlattıkları reklamların ve 500 bin eve dağıttıkları broşürlerin çok etkili olduğunu, 1.7 milyar YTL daha fazla gelir vergisi topladıklarını söyledi. Beyazıt Öztürk’ün oynadığı reklam filminin şarkısını Nil Karaibrahimgil söylüyor.

İstanbul’da 2007’nin ilk 6 ayında toplanan Gelir Vergisi miktarı 2006’nın ilk 6 ayına göre yüzde 29 yükseldi ve Maliye’nin kasasına miktar olarak geçen yıla göre 1.7 milyar YTL daha fazla gelir vergisi girdi. İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Koç, diğer vergi türlerindeki artışların yüzde 10’un altında olduğunu belirterek, “Gelir vergisindeki bu yüksek artış son derece sevindirici. Çünkü gelir vergisi vatandaşın beyan ettiği gelirinden alınan vergidir” dedi. Koç gelir vergisindeki yüksek performansın nasıl sağlandığını da “Özellikle çocukları ve gençleri hedef alan vergi reklamlarımızın ve propagandamızın etkili olduğunu düşünüyorum” diye açıkladı.

Mehmet Koç, uzun süredir farklı bir ’vergi propagandası’ yürüttüklerini belirterek, şöyle konuştu: “İstanbul genelinde 64 sinemada film aralarında reklam yayınlatıyoruz. Çok profesyonel bir ajans hazırladı ve Beyazıt Öztürk oynuyor. Etkili ve ikna edici olması için bizzat Beyazıt Öztürk çok özen gösterdi. En baştan bize ’ben öyle çıkıp resmi bir ağızla vatandaş vergini ver demem’ dedi. Daha yaratıcı olması için komik bir metin hazırlandı. Bu reklam özellikle gençler üzerinde çok etkili oldu. Reklamlarımızın şarkısını da gençlerin çok sevdiği bir ses olan Nil Karaibrahimgil seslendirdi. İstanbul genelinde 500 bin eve de broşür dağıttık. Broşürlerde çocukları ve gençleri bilinçlendirmeye yönelik cümleler var.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.