Betûl Mardin önderliğinde “İstanbullu Olmak” semineri

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencileri beş yıldır olduğu gibi bu yıl da Betûl Mardin önderliğinde bir seminer düzenliyor. “İstanbullu Olmak” başlıklı seminerde İstanbul ve göç sorunları  gündeme taşınırken, konunun uzmanları da görüşleriyle meselenin farklı boyutlarına dikkat çekecek.   Gerçekleştirilecek seminerde “İstanbullu olmak aslında ne demektir. Uzun yıllardır İstanbul’a yapılan göçler, nedenleri […]

10.12.2012 - 22:11 | MediaCat

İstanbul Bilgi Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü son sınıf öğrencileri beş yıldır olduğu gibi bu yıl da Betûl Mardin önderliğinde bir seminer düzenliyor. “İstanbullu Olmak” başlıklı seminerde İstanbul ve göç sorunları  gündeme taşınırken, konunun uzmanları da görüşleriyle meselenin farklı boyutlarına dikkat çekecek.

 

Gerçekleştirilecek seminerde “İstanbullu olmak aslında ne demektir. Uzun yıllardır İstanbul’a yapılan göçler, nedenleri ve sonuçları” ele alınarak, bu kapsamda farklı uzmanlık dallarından değişik değerlendirmeler ve öneriler gündeme getirilecek.

Betûl Mardin ve Dr. Nurhan Atasoy’un açılış konuşmalarını yapacağı seminerde tarihçi, gazeteci, yazar Murat Bardakçı da “Tarihimizde Göç” konulu bir konuşma yapacak. Ardından Psikiyatrist, yazar Özcan Köknel toplumda göçün etkilerini değerlendirirken program, İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Arus Yumul’un “Sosyolojik Açıdan Göç”, Mimar Erhan İşözen’in “Mimar Gözüyle İstanbul’un İmarı” başlıklı konuşmalarıyla devam edecek. Musevi Türk Cemaati Hahambaşılığı Genel Sekreteri Yusuf Altuntaş göçün hâlâ canlı anılarını aktarırken, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’in de görüşlerini paylaşacağı seminerde İstanbul Bilgi Üniveristesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Lami Berktan Tokuzlu konuyu hukuksal açıdan değerlendirecek.

Ara Güler’in İstanbul temalı fotoğraflarıyla birlikte, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencilerinin objektifinden aktarılan fotoğraflar bir araya gelirken, eski dönemlere ait plaklar ve tezhip sanatından eserler de seminer için hazırlanan sergide yer alacak.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.