MediaCat

Benzettikçe kazandıran sanal av

McDonald’s Filipinler’den oyun evrenindeki “markasız” ürünlerin keşfini gerçek ödüllere dönüştüren kampanya.

Benzettikçe kazandıran sanal av

McDonald’s, Filipinler’de “Unbranded Menu” kampanyasıyla oyun evreni ve gerçek dünyayı bir araya getirdi.

Ülkede oyun dünyasının tanınan ismi Alodia Gosiengfiao’nun Grand Theft Auto V’te rastladığı Big Mac benzeri sanal burgeri sosyal medyada paylaşmasıyla başlayan kampanya kısa sürede meydan okumaya dönüştü. 8 milyon takipçisi bulunan Gosiengfiao, kitlesini Big Mac’i andıran burgeri bulmaya davet etti.

Diğer oyuncular ve yayıncılar da türlü oyunlarda McDonald’s ürünlerine benzettikleri keşiflerini #ThisIsMcDonalds etiketiyle paylaşmaya başladı. McDonald’s, keşifte başarılı olanları kendi ürünlerinin yanı sıra oyun kredileri, oyun konsolları ve diğer oyun ürünleriyle ödüllendirdi.

Publicis Groupe Filipinler ve Leo Burnett Manila CCO’su Raoul Panes, “Kültürde alışılmadık, eğlenceli yollarla var olan bir marka olarak McDonald’s, Filipinler’de sayıları 40 milyonu aşan oyuncu kitlesiyle bağlarını kuvvetlendirmek için gayret ediyor. Harika bir şey keşfettik; oyunlarda markalı olmasa bile McDonald’s ürünlerine benzer çok sayıda yiyecek bulunuyor. McDonald’s için marka sevgisi yaratmak adına neden bu markasız alanı hack’lemeyelim ki?” yorumunda bulundu.

McDonald’s Filipinler CMO’su Oliver Rabatan ise, “Bu sanal avı takip edip oyuncuların sanal yiyecekleri gerçek hayattakilere dönüştürmesini izlemek harika. Leo Burnett’in fikri, oyun kültürünün büyük bir parçası da olan yemek ve oyun ilişkisine dayanıyor ve Filipinler ve ötesindeki devasa oyuncu kitlesiyle bir araya gelmemize yardımcı oluyor” şeklinde konuştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.