MediaCat

BEN&JERRY’s yoğun talep üzerine marketlerde

Türkiye’ye Kasım 2007’de gelen dünyanın efsane dondurması Ben&Jerry’s, marketlere giriyor…

BEN&JERRY’s yoğun talep üzerine marketlerde

Türkiye’ye Kasım 2007’de gelen dünyanın efsane dondurması Ben&Jerry’s, marketlere giriyor. Super premium dondurma segmentinde rekabeti artıracak olan marka, marketlere girişiyle birlikte 1 yıl içinde 1 milyon tüketiciye ulaşmayı hedefliyor.

Amerika, İngiltere, Belçika, Kanada, Fransa, İspanya gibi ülkelerde de satılan, kocaman parçalarıyla tadı dünyaya yayılan Ben&Jerry’s, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Marka Cinebonus Kanyon ve Cinebonus Meydan dondurma mağazaları, City’s Nişantaşı ve yakın zamanda da Bağdat Caddesi’nde dondurma deneyim mağazasını açtı.

Ben&Jerry’s’in kurucularından Jerry Greenfield Türkiye’deki yatırımlarıyla ilgili şunları söyledi: Türkiye dondurmalarımızı çok sevdi, burada olmaktan çok mutluyuz. Türkiye’de karşılaştığımız yoğun talep üzerine planlarımızı erkene aldık ve şimdi de marketlere giriyoruz. Yakında daha fazla çeşitle Türkiye’de bulunmayı hedefliyoruz.

Ben&Jerry’s Külah Elçisi (Marka Müdürü) Ceren Türkben Kaya ise Ben&Jerry’s’in dondurma ve deneyim mağazaları dışında, ilk etapta İstanbul, Ankara ve İzmir’deki marketlerde yer alacağını, daha sonra diğer şehirlere de yayılacağını söyledi. Türkben, Türkiye’de market satışlarıyla birlikte Ben&Jerry’s’i süper premium dondurma kategorisinde lider ve takip edilen marka haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bu yıl 30. yaşını kutlayan Ben&Jerry’s, kurulduğu ilk günden bu yana kurumların yaşadıkları topluma karşı sorumlulukları olduğuna inandı. Adil ticaret sertifikasına sahip ilk dondurma olan Ben&Jerry’s, Türkiye’de büyümeye, büyürken topluma ve doğaya yararlı projelere imza atmaya devam edecek.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.