Beko’dan bir sponsorluk daha

Arçelik A.Ş.'nin uluslararası markası Beko, Rusya Profesyonel Basketbol Ligi (PBL) ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

01.02.2011 - 00:00 | MediaCat

 

Arçelik A.Ş.’nin uluslararası markası Beko, Rusya Profesyonel Basketbol Ligi (PBL) ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı.

Türkiye’de basketbol liginin sponsoru Beko, Rusya Basketbol Ligini’nin sponsorluğunu da üstlendi. 12 Kasım 2010 tarihinde kurumlar tarafından imzalanan anlaşma doğrultusunda PBL bünyesinde gerçekleşecek tüm müsabakalar resmi olarak ‘Beko PBL Şampiyonası’ adı altında düzenlenecek.

Kurumlar tarafından imzalanan anlaşmanın tanıtım toplantısı bugün Marriott Moscow Grand Oteli’nde yapıldı. Basın toplantısına Arçelik Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Tülin Karabük, Rusya Beko LLC Genel Müdürü Oğuzhan Şatıroğlu, Rusya Profesyonel Baskebol Ligi Genel Müdürü Ginas Rutkauskas ve diğer Rus Basketbolun temsilcileri katıldı. Basın toplantısının ardından Beko ve Rusya Profesyonel Basketbol Ligi yetkilileri anlaşmanın sembolü anlamında iki basketbol topu üzerinde imzalarını attı. Sponsorluk açısından Beko markasının Türkiye’nin ardından sınırları genişletmeye başladıklarını anlatan Tülin Karabük, Rusya büyüdüklerini ve önem verdikleri pazarlardan bir olduğunu kaydetti. Karabük, “Burada yatırımlarımız var. Bu açıdan baktığımızda sadece faaliyet göstermek değil belli sponsorluklarla da toplumdaki gelişmelere katkı sağlamanın doğru olduğunu düşünüyoruz.

Beko olarak sporu destekleyen bir markayız. Bu paralellik içinde Rusya’da da özellikle basketbolu desteklemeye karar verdik” şeklinde konuştu. Rusya’da gün geçtikçe marka bilinirliği açısından Beko’nun geliştiğini ifade eden Tülin Karabük, “Her ülkede pazar payımız artıyor. İngiltere’de 20 senedir varız ve pazarın ikincisiyiz. Üç kategoride buzdolabı, derin dondurucu ve fırında ise pazar lideriyiz. Geçen yıl önemli büyümeler kaydettik. Özellikle bu tür sponsorluklarla hem bilinirliğimizi hem de tercih edilmemizi artırma yönünde bir adım daha atmış olduk” dedi. Öte yandan Rusya Beko LLC Genel Müdürü Oğuzkan Şatıroğlu ise, Beko’nun faaliyetlerine değinerek markanın beyaz eşya ve elektronik ev gereçleri üretimi açısından Rusya’da beşinci sırada bulunduğunu belirtti. Üretim açısından yan madde ihtiyacına da değinen Şatıroğlu, ‘Rusya hepimizin bildiği ham made ülkesi olsa da bir takım yan madde sıkıntı çekiyoruz. Fakat Rus hükümetin almış olduğu tedbirler, vermiş olduğu teşviklerle zaman içerisinde bu sorunlar da çözülüyor. Bir yandan mevcut yan sanayi ile çalışır hale geliyoruz, diğer taraftan burada imkan sağlamak kaydıyla Türkiye’den yan sanayiyi davet ediyoruz’ diye konuştu. 1999 senesinde Rusya’da faaliyetine başlayan Beko yılda 280 bin buzdolabı ve 400 bin çamaşır makinesi üretirken bünyesinde binden fazla da işçi çalıştırıyor.

Medyaloji

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.