Beklenen mesaj gelene kadar

Whatsapp, yeni reklam kampanyasıyla yılbaşı gecesine farklı bir anlam yüklüyor.

27.12.2021 - 11:40 | Simge Şenses

Beklenen mesaj gelene kadar

Whatsapp, yeni yıl öncesi BBDO San Francisco ve BBDO Berlin işbirliğiyle küresel bir kampanyaya imza attı.

ABD, İngiltere, Brezilya, Hindistan ve Almanya’da yayına giren kampanya, yılbaşı gecesine anlam katan başlıca şeyin, akreple yelkovan gece yarısı 12’de buluştuğunda sevdiklerimizden gelen mesajlar olduğu fikri üzerine oluşturuldu. 2 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Whatsapp, uygulamanın 2020 yılının yeni yıl arifesinde 10 yıllık tarihindeki günlük en fazla (100 milyar) mesaj alışverişine ve 1,4 milyar aramaya tanık olmasından ilham aldı.

Kampanya filmi Iconoclast’tan Niclas Larsson tarafından yönetildi ve Akademi Ödüllü görüntü yönetmeni Linus Sandgren tarafından çekildi.

BBDO’nun küresel kreatif lideri Tres Colacion ise kampanyayı, “Yılbaşı, insanları küresel düzeyde bir araya getiren sayılı anlardan biri. Bunu, tanıdığınız ve sevdiğiniz insanlardan haber alana kadar kutlamanın gerçekleşmeyeceğine ve bu insanların size o anda yalnızca WhatsApp aracılığıyla ulaşabileceğine dair evrensel anlayışla birleştirmek harikaydı. Her formatta, beklenen mesajı almanın nasıl bir his olduğunun özünü yakalamak için yola çıktık. Çalışma bizi dünyanın dört bir yanına götürürken ekip, kahramanlarımızın her birinin kendi gecesinin ana karakteri olduğu görsel bir dünya yaratmak için yorulmadan çalıştı” sözleriyle anlattı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Whatsapp
  • Reklam Ajansı: BBDO San Francisco & BBDO Berlin
  • Prodüksiyon Şirketi: Iconoclast Almanya
  • Yönetmen: Niclas Larsson
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.