MediaCat

beIN Media Group ve BBC Studios’tan stratejik işbirliği

Üç yıllık anlaşma, taraflarca 1 Ağustos’ta imzalandı.

beIN Media Group ve BBC Studios’tan stratejik işbirliği

Digiturk ve ABD merkezli Miramax stüdyolarını bünyesinde bulunduran beIN Media Group ve BBC Group’un bağlı kuruluşu ve küresel içerik sağlayıcısı BBC Studios arasında 1 Ağustos 2018 tarihinden itibaren üç yıllık süreyi kapsayacak stratejik işbirliği anlaşması imzalandı.

BBC Studios’un Londra’daki merkezinde, BBC Studios Küresel Piyasalar Başkanı Paul Dempsey ve Digiturk CEO’su ve beIN MEDIA GROUP İcra Kurulu Başkan Vekili Yousef Al-Obaidly tarafından imzalanan anlaşma; ortak içerik geliştirilmesi, içeriğin prodüksiyonu ve dağıtımı ile ilgili olarak Katar, MENA ve Türkiye pazarlarındaki fırsatların araştırılmasına yönelik stratejik bir ortaklık ortaya koyuyor.

Yeni imzalanan anlaşma ile birlikte, her iki şirketin stratejik önceliği kapsamındaki ilişkiler güçlenerek devam ettirilecek. Anlaşma, BBC’nin halihazırda beIN platformlarında yayınlanan içeriklerinin yanı sıra BBC Studios’un başka dijital içeriklerinin de beIN tarafından alınmasına yönelik imkânların araştırılması ile BBC Studios ve beIN’in birlikte yeni içerik geliştirme fırsatlarını belirlemesini amaçlıyor. Söz konusu anlaşma, Katar pazarına ilişkin prodüksiyon ve yeni içerik geliştirme imkânlarının araştırılması ve bilgi alışverişi amaçlı işbirliğini de kapsıyor.

beIN, bu yıl BBC Earth kanalını Orta doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde platformuna taşımıştı. BBC Earth ve CBeebies kanalları ayrıca, Türkiye’de, MIRAMAX  stüdyoları ile birlikte, beIN MEDIA GROUP’un platformu Digiturk’te yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.