Becel, çalışmalarını dijital ortama taşıyor

Becel, “Kalp Yaşı” kampanyası ile kalp sağlığına dikkat çekmeye saha aktivasyonları ve dijital mecralardaki...

06.12.2010 - 00:00 | MediaCat

Becel, “Kalp Yaşı” kampanyası ile kalp sağlığına dikkat çekmeye saha aktivasyonları ve dijital mecralardaki uygulamalarıyla devam ediyor. Becel ve Türk Kardiyoloji Derneği, 2020 yılına kadar 1 milyon kişinin kalp yaşını ölçerek, bu kişilerin kalp yaşlarını ortalama 3 yaş gençleştirmeyi hedefliyor. Dünya Kalp Günü’nde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında gün boyu 2229 kişinin kalp yaşı, kiosklarla ölçülerek bu hedef doğrultusunda ilk önemli adım atılmıştı. Becel, devam eden çalışmalarıyla farklı ve eğlenceli mecraları kullanarak, kampanyaya ilgiyi artırmayı ve il, cinsiyet, sigara kullanımı, egzersiz alışkanlıkları gibi faktörler çerçevesinde Türkiye’nin kalp sağlığı haritasını çıkarmayı hedefliyor.

“Kalp Yaşı”
Bu hedef paralelinde www.kalpyasi.com sitesinde kalp yaşı ölçümü yapan Becel, ölçüm kiosklarına animasyonlu flash versiyonunu adapte ederek kalp yaşı konusundaki çalışmalarına yeni bir boyut kazandırırken, Kalp Yaşı uygulamasının iPad adaptasyonuyla, çalışmayı mobil ortama da taşıyor.

“Becel Kalbe Giden Yol”
Becel, “Becel Kalbe Giden Yol” adını taşıyan oyunuyla, kalp sağlığı konusuna eğlenceli bir şekilde dikkat çekmeye devam ediyor. Oyun, hem www.becelkalbegidenyol.com adresinde hem düzenlenecek aktivasyonlarda kullanılacak kiosklarda hem de iphone’da oynanabiliyor ve oyunu internette oynayan katılımcılar, çeşitli ödüller kazanma fırsatı yakalıyor.

Oyunda damarlarımızda bulunan iyi ve kötü faktörlerle karşılaşıyoruz. Amacımız olabildiğince çok iyi faktör yakalayarak en yüksek puanla kalbe ulaşabilmek. Oyunun en başında kullanıcılara sağlığına etki eden sigara, spor ve beslenmeyle ilgili soruları sorarak oyunun geçtiği damarda bulunan faktörlerin oranları tespit edilecek ve oyunun zorluğu bu sorulara göre belirlenecek.

Oyunda kullanıcı ister klavye ile ister fare ile isterse de 3rd Eye Motion tekniği ile çalışan kamera kontrolü sayesinde hiçbir ara giriş (klavye, fare vb.) kullanmadan oyunu oynayabilecek.  Ayrıca kontrol ettiğimiz uçan ekmeğimizi 3. kişi ve 1. kişi gözünden görebileceğiz. Oyun, www.becelkalbegidenyol.com sitesi, kiosk uygulamaları ve iphone adaptasyonunun yanı sıra facebook üzerinden de oynanabilecek.

Kalbini Sev Uygulamaları: “Kaç Kalori Alıyorum?”, “Egzersizlerim”
Iphone, Ipad, Blackberry, Facebook ve Deskop Widget gibi mecra ve cihazları da kullanan Becel, bu yolla ürün ve sağlık önerilerini tüketicileriyle paylaşıyor.

Kullanıcı “Egzersizlerim” bölümünde gün içindeki aktivitelerini giriyor ve Türkiye’deki en geniş besin ve besin değerleri veritabanına sahip “Kaç Kalori Alıyorum?” uygulamasıyla, girdiği besinlerin kalori değerleri ile karşılaştırma yapabiliyor. Uygulama sayesinde kişi, her gün tükettiği besinleri ve yaptığı egzersizleri kaydederek, “genel sağlık durumum” kısmından, aldığı günlük net kaloriyi görebilecek ve aldığı günlük kaloriyi günlük takvimden takip edebilecek.

Kampanya kapsamında hayata geçen tüm uygulamaların sonuçlarından hareketle, Türkiye’nin kalp sağlığına ilişkin, şehir, cinsiyet, sigara kullanımı gibi faktörler temel alınarak, Türkiye’nin kalp sağlığı haritası çıkarılmak hedefleniyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.