BBC’den tepki çeken IŞİD parodisi

The Real Housewives of ISIS, terör örgütüne katılan kadınları merkezine alıyor.

06.01.2017 - 13:59 | Arzu Nilay Kocasu

BBC'den tepki çeken IŞİD parodisi

“Kafa kesmeye yalnızca üç gün kaldı ve benim ne giyeceğime dair hâlâ en ufak bir fikrim yok” diyor IŞİD üyesi bir kadın kendisiyle röportaj yapmaya gelen gazeteciye.

Zengin muhitlerde ikamet eden ev kadınlarının müreffeh yaşamlarını konu alan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip “The Real Housewives of…” serisinden ilhamla, Bafta ödüllü yönetmenler Heydon Prowse ve Jolyon Rubinstein tarafından kaleme alınan The Real Housewives of ISIS, terör örgütü IŞİD’e katılan erkeklerin “gelinlerinin” yaşamlarından kesitler sunan bir skeç.

BBC2’nin komedi dizisi Revolting’in parçası olarak yayınlanan parodi, izleyicisiyle buluşalı çok kısa bir süre olmasına rağmen, etrafında yoğun bir tartışma yaratmayı başardı. Dünyanın büyük bir bölümünü etkisi altına alan ve insanlığa dair neredeyse tüm umutları solduran terörizmin yükselişine alışılmadık bir bakış açısıyla yaklaşan kanalın yeni yapımı sosyal medyada olumsuz tepkilerin yanı sıra olumlu yorumlar da alıyor.

Kimilerinin şiddetle eleştirdiği kimilerininse destek çıktığı The Real Housewives of ISIS’in neden olduğu tartışmalar hakkında BBC’nin, kanaldan yorum almaya çalışan Independent’ın teklifini karşılıksız bıraktığını da ekleyelim.

Kaynak: Independent

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.