MediaCat

BBC’den NTV’ye kötü haber

BBC, NTV’yle ortaklığını askıya aldığını açıkladı.

BBC’den NTV’ye kötü haber

BBC Küresel Haber Dairesi Başkanı Peter Horrocks, BBC’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı açıklama ile BBC Türkçe‘nin ‘Dünya Gündemi’ programını yayımlamayan NTV‘yle ortaklığını askıya aldığını açıkladı.

Horrocks’ın duyurusunda, BBC Türkçe’nin tarafsız ve dengeli haberciliğinin bbcturkce.com üzerinden devam edeceği vurgulandı. Açıklama şöyle;

“BBC, NTV’nin bugün yayımlanmak üzere hazırlanan tıklayın Dünya Gündemi programını yayımlamama kararı üzerine NTV’yle ortaklığını derhal yürürlüğe girmek üzere askıya almıştır.

BBC’nin yayıncılığına herhangi bir müdahale kesinlikle kabul edilemez. Türkiye’deki durumun uluslararası kaygı yarattığı bir dönemde BBC’nin tarafsız yayıncılık hizmeti bütün okurları, izleyicileri ve dinleyicileri için yaşamsal önem taşımaktadır.

BBC Türkçe, Türkiye’deki gelişmeler de dahil olmak üzere dünyada olup bitenleri izleyip, bütün platformlarda okurları, izleyicileri ve dinleyicilerine tarafsız, dengeli haberler ve analizlerle aktarmayı sürdürecektir.

BBC Türkçe’nin televizyon programı internet sitesi bbcturkce.com üzerinden izleyicilerine ulaşmaya devam edecektir.

BBC Türkçe ayrıca okur ve izleyicileriyle sosyal medya ortamında Facebook ve Twitter üzerinden de iletişim kurup, bu platformlardan farklı görüşleri aktarmayı sürdürecektir.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.