BBC Magazines hala ortak bulamadı

BBC Worldwide, aralarında Top Gear Magazine, Gardener’s World ve Radio Times’ın da bulunduğu...

27.09.2010 - 00:00 | MediaCat

BBC Worldwide, aralarında Top Gear Magazine, Gardener’s World ve Radio Times’ın da bulunduğu dergi segmentinin hisselerinin satış sürecini yeniden başlatıyor.

BBC, dergi grubunun satışını ilk olarak Nisan ayında, “BBC’nin editöryel standartlarını ve marka değerini koruyacak, bir ortak arayışında olduklarına dair” resmi bir bildiri ile duyurmuştu.

Tüm yaz dönemini, ortaklık ile ilgilenen şirketlerden gelen tekliflerin değerlendirilmesi üzerinde çalışarak geçiren BBC Vakfı, artık sürecin işlemesi için konkur açmaya hazır olduklarını ifade etti.

BBC Worldwide’ın, bu seneki mali yıl bitmeden bir anlaşmanın yapılmasını umut ettiği belirtiliyor. BBC WorldWide’ın en son mali verilerine göre 2008/2009 yılları arasında dergi grubunun geliri, yıldan yıla yüzde 1,3 oranında düşerek 168,3 milyon pound’a inerken, faaliyet karı yüzde 13,6 oranında artış göstererek 18,4 milyon pounda erişti.

Genel geliri yüzde 7 oranında artarak 1,07 milyar dolara, toplam faaliyet karı ise yüzde 36,5 oranında artarak 145 milyon pound’a ulaşmıştı.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.