Bayer HealthCare kalsiyum markası Citracal®’ı ürün portföyüne ekliyor

Bayer HealthCare reçetesiz ilaçların yer aldığı Tüketici Sağlığı Bölümü’nü güçlendiriyor. Bayer HealthCare önde gelen kalsiyum markası Citracal®’ı Mission Pharmacal Firması’ndan almak üzere anlaşmaya vardı. Citracal’ın eklenmesiyle Tüketici Sağlığ

12.09.2007 - 15:26 | MediaCat

Bayer HealthCare reçetesiz ilaçların yer aldığı Tüketici Sağlığı Bölümü’nü güçlendiriyor. Bayer HealthCare önde gelen kalsiyum markası Citracal®’ı Mission Pharmacal Firması’ndan almak üzere anlaşmaya vardı. Citracal’ın eklenmesiyle Tüketici Sağlığı Bölümü’nün Kilit Besin Ürünleri Portföyü daha da zenginleşecek.

Bayer HealthCare (BHC) Tüketici Sağlığı Bölümü, Mission Pharmacal Firması ile şirketin reçetesiz (OTC) kalsiyum destek ürünü Citracal®’ı satın almak üzere anlaşma imzaladı. Gerekli onayların alınmasına paralel satın alma işleminin 2007’nin dördüncü çeyreğinde tamamlanması bekleniyor.

Bu satın alma ile Bayer Tüketici Sağlığı Bölümü’nün dünyanın en büyük reçetesiz ürünler pazarı olan ABD’deki varlığını arttırması bekleniyor. One-A-Day®, Supradyn®, Berocca® ile Redoxon® gibi dünyanın önde gelen ürünlerini bünyesinde bulunduran Bayer Tüketici Sağlığı Bölümü, Citracal®’inde dahil olması ile ürün yelpazesini daha da genişletecek.

Bayer’in satış ve dağıtım uzmanlığını kullanarak Citracal ® markasını Asya-Pasifik gibi büyüyen pazarlar da dahil olmak üzere dünyanın diğer bölgelerine de taşıması hedefleniyor.

Bayer HealthCare Başkanı Arthur Higgins, “Bayer HealthCare’in en önemli unsurlarından biri olan Tüketici Sağlığı Bölümü’ndeki portföy çeşitliliğimizi korumak için bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz” dedi. “Bu satın alma Tüketici Sağlığı segmentlerimizi büyütme stratejimizi ve çabamızı daha da pekiştirmekte olup, küresel reçetesiz ürünler pazarındaki iki numaralı konumumuzu sağlamlaştırmamıza yardımcı olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Bayer HealthCare Tüketici Sağlığı Bölümü Başkanı Gary Balkema ise “Citracal® markası hem kritik önem taşıyan ABD pazarı, hem de gelecekteki büyümemizin en önemli itici gücünü oluşturan besin ürünleri portföyümüz açısından son derece cazip büyüme potansiyeli sunmaktadır” dedi.

Mission Pharmacal Firması Başkanı Neill B. Walsdorf ise satın alma konusunda “Bayer’le bu anlaşmayı yapmış olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bayer’in, markamızın gerçekleştirmiş bulunduğu etkileyici büyümeyi yepyeni bir yönetim altında sürdürmek için çok güçlü bir konumda olduğuna inanıyoruz” dedi.

Özellikle Kuzey Amerika’da satılan Citracal ® ın 2007 mali yılı net satışları 47 milyon Amerikan Doları. (36.2 milyon Euro)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.