MediaCat

Basketbol filesine dönüşen atık balık ağları

NBA Hindistan’da denizlerdeki balık ağlarına basketbol sahalarında ikinci bir şans veriyor.

Hindistan’da denizdeki atıkların yüzde 80’ini balık ağları oluşturuyor. Türlü nedenlerle denize bırakılan bu ağlar deniz canlıları ve kıyılar için ciddi tehdit anlamına geliyor. Ülkede ağların yalnızca denizlerde değil, potaların filesiz ya da harap olduğu basketbol sahalarında da sorun olduğunu fark eden NBA, her iki sorunun da çözümüne katkı sunmak için harekete geçiyor.

NBA’in Publicis Groupe Orta Doğu & Türkiye ve Leo Burnett Dubai işbirliğiyle başlattığı Nets for Change inisiyatifinin ilk ayağı, denizlerin balık ağlarından temizlenmesini kapsıyor. Denizlerdeki atık ağlar yerel ekiplerin desteğiyle toplanıyor. Ardından geridönüşümle bu ağlar bakımsız basket sahalarına basketbol filesi olarak kazandırılıyor. Gençlerin ve çocukların basketbol oynadığı alanların yenilenmesine katkı sunulmasının yanı sıra organize edilen yerel maçlarla topluluklara denizi temiz tutmanın önemine dair eğitimler veriliyor. Hindistan’da başlatılan inisiyatifin gelecekte başka ülkelere yayılması da planlar arasında.

Nets for Change için hazırlanan Jump adlı filmdeyse Ananya adlı genç kızın öyküsü anlatılıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.