Basın Konseyi Uğur Mumcu’yu andı

Basın Konseyi, katledilişinin 20'nci yılında Uğur Mumcu'yu anma mesajı yayınladı.

24.01.2013 - 14:18 | MediaCat

Basın Konseyi Uğur Mumcu'yu andı

Basın Konseyi, yayınladığı bir mesajla 24 Ocak 1993’te katledilen gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. Açıklamada katillerin cezasız kalmasının ülke tarihinde karanlık bir leke olduğu belirtildi ve faillerin bir an önce ortaya çıkarılması beklentisi dile getirildi.

Basın Konseyi, açıklamasında şu sözleri paylaştı:

“Gazeteci Uğur Mumcu’nun kalleşçe katledilmesinin üzerinden 20 yıl geçti. Çözüleceğine ilişkin ‘namus sözü’ verilen cinayete ilişkin bugüne kadar hiçbir somut gelişme yaşanmamış, failler yakalanamamıştır. Uğur Mumcu’nun katillerinin cezasız kalması, demokrasimizin alnında bir kara lekedir. Mumcu’nun öldürülmesinin üzerinden geçen yirmi yılda halen daha faillere ulaşılamamış olması, ülkemizdeki karanlık odakların gücünü koruduğunu göstermektedir.

Basın Konseyi olarak, karanlık güçlerin hâkim olduğu günlerin sona ermesini, Uğur Mumcu cinayetinin faillerinin ortaya çıkarılmasını bekliyoruz. O güne kadar demokrasimiz yaralı kalmaya devam edecektir.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.