Basın İlan Kurumu’ndan ödüllü yarışma

Basın İlan Kurumu, yazılı ve görsel iletişim ağının hızlı bir şekilde gelişim gösterdiği teknoloji çağında...

27.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Basın İlan Kurumu, yazılı ve görsel iletişim ağının hızlı bir şekilde gelişim gösterdiği teknoloji çağında kurumun çağdaş bir yörüngeye oturtulması amacıyla ”Amblem ve 50. Yıl Logo Tasarım Yarışması” düzenledi. Gelecek yıl kutlanacak 50. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yarışmanın büyük ödülü 15 bin lira olarak belirlendi. Bu ödül yarışmanın amblem kategorisinin birincisine verilecek. Aynı kategoride ikinciye 7 bin 500 lira ödenecek. Logo kategorisinde ise birinciye 10 bin, ikinciye 5 bin lira para ödülü takdim edilecek. Ayrıca her iki kategoride sıralamadan sonra gelen 5’er kişiye biner lira para ödülü verilecek. 

Toplamda 47 bin 500 liralık ödülün dağıtılacağı yarışmaya katılmak isteyen yaratıcı ruhlu sanatçıların, 24 Eylüle kadar eserleriyle birlikte kuruma başvurmaları gerekiyor.
Yarışma sonucu, Basın İlan Kurumunun halen kullandığı amblem yenisiyle değiştirilecek. 2011 yılı boyunca sürecek çeşitli etkinliklerde ise ödül alan ”50. Yıl Logosu” kullanılacak.

JÜRİ ÜYELERİ
Yarışmanın jüri üyeleri, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Kazancı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşegül İzer, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Erol Akıncılar, Şimşek Reklam Sahibi Bülent Şimşek, Milliyet Gazetesi Görsel Yönetmeni Ali Acar, Yeni Şafak Gazetesi Görsel Yönetmeni Sevdi Çavuşoğlu, Akşam Gazetesi Görsel Yönetmeni İlhami Davutoğlu, Habertürk Gazetesi Görsel Yönetmeni Sanlı Ergin, Grafik Tasarım Dergisi Editörü Bülent Fidan, Star Gazetesi Görsel Yönetmeni Levent Güneş, Zaman Gazetesi Görsel Yönetmeni Fevzi Yazıcı’dan oluşuyor.

Ayrıntılı bilgi için www.bik.gov.tr’de adresi ziyaret edilebilir

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.