MediaCat

Başbakan’ın konuşması Cumhuriyet’e yaradı

Ajans Press işbirliğiyle hazırladığımız Medya Referans Liderleri’nden ilginç sonuçlar çıktı.

Başbakan’ın konuşması Cumhuriyet’e yaradı

Ocak ayında basında en çok konuşulan gazeteler sıralamasında Hürriyet ve Milliyet, geçen dönem olduğu gibi ilk sıralardaki yerlerini koruyor. Cumhuriyet gazetesi, Uğur Mumcu‘nun ölüm yıldönümü üzerine yazılanlar ve mali sorunlarından dolayı istifa eden köşe yazarlarının haberleriyle listenin üçüncü sırasında yer alıyor. Gazetenin haber adedinin yüksek oluşuna etken nedenlerin başında, 10 yıllık yazarlarından Toktamış Ateş’in vefatı geliyor. Bu dönem Radikal’i dördüncü sıraya taşıyan haber ise köşe yazarlarından Oral Çalışlar’ın Taraf gazetesine geçişi oldu.

Ocak'ta en çok konuşulan dergiler ve gazeteler

Capital zirvedeki yerini koruyor

Basında en çok konuşulan aylık dergiler sıralamasında geçen dönemin lideri Capital, haber adedini düşürmesine rağmen yerini muhafaza ediyor. Capital’in, Ekonomist dergisiyle birlikte düzenlediği Anadolu Markaları 2012 Yarışması haberleri dergiyi listenin birinci sırasına taşıyor. Vogue ise özel röportajlarıyla haber olarak listede ikinci sıradaki yerini koruyor.

Basında en çok konuşulan haftalık dergiler sıralamasında ise Ekonomist, Capital dergisi ile düzenlediği yarışmanın haberleriyle zirveye yerleşiyor. Mizah dergileri Penguen ve Leman‘ın bu dönem üst sıralarda yer aldığı listede Yürüyüş dergisi, çalışanlarının tutuklanma haberleriyle dördüncü sırada konumlanıyor.

En çok konuşulan gazete Cumhuriyet

Ocak'ta TV'de En Çok Konuşulan YayınlarTelevizyonda en çok konuşulan gazeteler sıralamasında ise Cumhuriyet gazetesi birinci sıraya yerleşiyor.

Başbakan Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısında Cumhuriyet gazetesinin eski manşetlerini kullanarak yaptığı konuşma, yayının haber adedini yükselten etmenlerden biri. Toktamış Ateş’in vefatı ve Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü ise gazeteyi birinci sıraya taşıyan diğer nedenler.

Milliyet, eski yazarlarından Ümit Enginsoy ve Mehmet Ali Birand’ın vefat haberleri ile televizyonda en çok konuşulan yayınlardan biri olarak ikinci sırada konumlanıyor.

Agos ise Hrant Dink’in ölüm yıldönümü haberleri ile listede üçüncü sırada.

Televizyonda Kanal D ilk sırada

Basında en çok yer alan televizyonlar sıralamasında bu dönem Kanal D zirveye yerleşiyor. Uzun dönemler birinciliğini muhafaza eden TRT 1 ise ikinci sırada görülüyor. Çok fazla bir değişikliğin görülmediği listede, CNN Türk sıralamaya dâhil olan tek kanal oluyor.

Banu Öğüt

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.