Başbakan Erdoğan’dan reklamverene uyarı

Başbakan, "reklam iptali ideolojik ambargodur" dedi.

03.06.2013 - 12:59 | Ali Kuru

Başbakan Erdoğan'dan reklamverenlere uyarı

Kuzey Afrika seyahati öncesinde basın mensuplarının sorularını cevaplayan Başbakan Recep Tayip Erdoğan, reklam sektörünü de ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı.

Dün Habertürk‘te Fatih Altaylı‘nın Teke Tek adlı programına konuk olan Erdoğan, burada ‘aracı kurumlar’ olarak nitelediği medya ajanslarını, reklamverenlere haber vermeden reklam anlaşmalarını askıya almakla suçlamıştı.

‘İptal eden bedelini öder’

Erdoğan, bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında da yöneltilen bir soru üzerine aynı konu üzerine açıklamalar yaptı. Bazı şirketlerin reklam iptali yapması doğru bulmadığının altını çizen Erdoğan, “Yerli yabancı şirketler bu olaylardan dolayı yapıyorlarsa bunun bedelini çok ağır öderler. Bunu hükümetimize yönelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin gelişmelerine ideolojik ambargo alarak görüp, gerekli müdahaleleri yaparız. Bu ülkeyi onlar yönetmeyecek, biz yöneteceğiz. Böyle bir tavıra girmeleri yanlıştır, biz buna müsaade etmeyiz. Bu 3-5 günlük bir adımdır, düzelir diye düşünüyorum” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.